Máte námět či připomínku? Napište nám
Jsou dny 32bitových procesorů sečteny?
zdroj: Archiv
Hardware

Jsou dny 32bitových procesorů sečteny?

20. 11. 2003 15:15 | autor: Redakce Games.cz |

Generální manažer firmy AMD, Marty Seyer, tento týden prohlásil, že firma bude dodávat 32bitové čipy, dokud o ně budou mít zákazníci zájem.

Jedním dechem však dodal, že zájem bude jistě klesat vzhledem k postupnému snižování cen procesorů AMD64 (Athlony 64, Opterony). Do dvou let, tedy koncem roku 2005, je očekáváno ukončení výroby 32bitových CPU. Vize budoucnosti pana Seyera však šla ještě dál: „Naše společnost očekává, že dodá na trh mezi 50 a 100 miliony 64bitovými procesory během příštích tří let.“
Podle některých herních vývojářů by se již v roce 2007 mohly objevit hry čistě pro 64bitové CPU. Dá se totiž předpokládat, že Intel nenechá nástup lidových 64bitových procesorů AMD bez odezvy a uvede „včas“ (tedy maximálně do dvou až tří let) konkurenční řešení, o kterém se již pěkných pár měsíců spekuluje. Na druhou stranu je fakt, že dodržování zpětné kompatibility s 32bitovým kódem v Athlonech 64 a potažmo (čistě spekulativně) v chystaných procesorech Intelu může paradoxně přechod k 64 bitům zpomalit. Pro vývojáře totiž nebude nezbytně nutné své 32bitové aplikace rychle předělávat, když bez problémů poběží na nové generaci CPU.

zdroj: Guru3D

celeb

Nejnovější články