Jenom jedno vítězství pro NVIDII
zdroj: Archiv
Hardware

Jenom jedno vítězství pro NVIDII

8. 12. 2003 8:08 | autor: Redakce Games.cz |

Každým rokem vyhlašuje server Tom's Hardware takzvané Readers' Choice Awards neboli anketu, ve které jsou samotnými čtenáři vybírány ty nejlepší počítačové firmy a produkty.

Nezáleží tedy na mínění recenzenta nebo odborné redakce, ale na mínění široké veřejnosti. A nejinak tomu bylo i tento rok. Ankety se zúčastnilo přes 20 000 lidí a tady jsou výsledky z nejprestinějších kategorií:

  Nejlepší čipset: NVIDIA nForce 2 Ultra
  Nejlepší základní deska: Asus A7N8X Deluxe
  Nejlepší výrobce základních desek: ASUS
  Nejlepší procesor: AMD Athlon 64 FX
  Nejlepší grafická karta: ATI All In Wonder Radeon 9800 Pro
  Nejlepší výrobce grafických karet: ATI
  Nejlepší pevný disk Western Digital WD360 Raptor
  Nejlepší výrobce pevných disků: Western Digital
  Nejlepší výrobce mobilních grafických čipů: ATI
Mě osobně na výsledcích zaujaly dvě věci. Tak předně - NVIDIA prohrála ve všech kategoriích týkajících se grafických čipů nebo grafických karet. Dokonce tak drsným způsobem, že první, druhé i třetí místo v kategorii "nejlepší grafická karta" obsadily karty s čipy ATI. O jediný úspěch NVIDIE se zasloužil čipset pro základní desky nForce 2. A druhou věcí, která mě překvapila, je neochvějné postavení firmy ASUS, tedy hlavně její stálá obliba. Ačkoliv některé zlé jazyky tvrdí, že speciálně základní desky od ASUSU už nejsou to, co bývaly. Podobné dohady nejsem ochoten posuzovat, ale faktem je, že když náhodou neskončil v anketě se svými produkty první, umístil se nejhůře na druhém místě. No a pak že "image je na nic...".

cappy

Nejnovější články