Máte námět či připomínku? Napište nám
Jaký je výkon GeForce FX v 3DMarku?
zdroj: Archiv
Hardware

Jaký je výkon GeForce FX v 3DMarku?

15. 1. 2003 13:13 | autor: Redakce Games.cz |

Ani se není co divit, že se poslední dobou vše točí kolem nejočekávanějšího kousku hardwaru letošního jara, GeForce FX.

Po první optimistické zprávě, přišla včera jedna pesimistická a ta dnešní všem těm, kteří GeForce FX netrpělivě očekávají, asi na náladě také příliš nepřidá.

S tím, jak se blíží termín uvedení na trh, padají nejrůznější informační embarga a postupně vyplouvají na povrch i informace dlouho opředené rouškou tajemství. A jedním z nejpečlivěji střežených tajemství byl právě výkon, kterým bude GeForce FX disponovat. Pokud náš server sledujete pozorně, pak vám asi neunikla zpráva, ve které jsme psali o tom, že MaximumPC zveřejnilo některé fragmenty testů GF FX. Mezi nimi byl i výsledek ze čtvrtého testu benchmarku 3DMark 2001SE pojmenovaný „Nature“. Připomenu, že v tomto testu byla GF FX překvapivě slabší, než Radeon 9700PRO.

Nyní se do oběhu dostala zpráva, že na veletrhu CES (Consumer Electronics Show) dosahoval výkon GF FX v 3DMarku okolo 17000 bodů a to na sestavě s procesorem Athlon XP 2400+ a s 512 MB RAM. Pro srovnání, stejná sestava, podotýkám, že s nepřetaktovaným, Radeonem 9700PRO, dosahuje výkonu přes 14000 bodů a jiná sestava s procesorem Pentium 4 3.06 GHz v kombinaci s Radeonem 9700PRO dosahuje výkonu přes 16000 bodů. Z tohoto úhlu pohledu se GF FX jeví jako rozhodně méně výkonná, než mnozí vzhledem k jejím vysokým taktovacím frekvencím očekávali. Na finální resumé si ale budeme muset ještě počkat.

zdroj: 3Dchipset

cappy

Nejnovější články