zavřít

Jak to vypadá s AGP slotem?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost Diamond Multimedia ve čtvrtek oznámila, že jimi ohlášená grafická karta ATI RADEON X1800 XT pro slot AGP se vyrábět nebude.

Technický údaj "AGP 8x" v tiskové zprávě byl pouhý omyl. Je tedy velmi pravděpodobné, že ani ostatní výrobci žádnou AGP variantu nových grafických karet s čipy ATI nechystají. Potvrdil to i tiskový mluvčí ATI Andrzej Bania, když řekl, že ATI nechystá žádnou AGP kartu, která by stála více jak 400 dolarů nebo byla součástí nové modelové řady. Navíc má ATI v současné době AGP nabídku poměrně pestrou (RADEONy X800 XL, RADEONy X800 GTO a další) takže si tímto způsobem vypomáhat nepotřebuje.
Realita je taková, že drtivá většina počítačů je stále vybavena AGP slotem. Je pochopitelné, že když uživatel přemýšlí o upgradu, zkusí nejprve tu "levnější" variantu a dostupné prostředky investuje do grafiky, než aby je dělil mezi GFX a motherboard. NVIDIA to pochopila rovněž a i když je v poněkud jiné situaci než ATI, hodlá svojí nabídku AGP karet dále posilovat. Týká se to i nově uváděných modelů. Sice nevíme, jak to bude u případné GeForce 7600 (jaro 2006), ale nová GeForce 6800 GS by určitě měla dostat do vánoc AGP 8x variantu.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.