zavřít

iPod/ iPhone jako konkurence pro handheldy

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Podle Apple má jít o nejlepší kapesní přístroj pro hraní, jemuž pomohou speciální verze NFS či Spore.

Po mnoha dřívějších spekulacích Apple skutečně vstoupilo na herní trh, byť to udělalo takříkajíc oklikou přes své nové multimediální zařízení iPod touch. Podle exekutivy firmy je přitom iPod touch vůbec nejlepší kapesní přístroj pro hraní her. Sluší se předeslat, že jde de facto o funkčně "ořezaný" iPhone, a že disponuje dotykovou obrazovkou, technologií citlivosti na naklánění a vstřícným App Store, službou pro stahování softwaru. Tam časem přibudou také sofistikovanější herní počiny např. od EA, jako odnož Spore Origins či závodní Need for Speed Undercover. Asi nepřekvapí, že herní nabídka má být totožná pro zde anoncovaný iPod touch, jakož i iPhone.

Přičemž právě iPhone, populární mobilní hračce současnosti, časopis Forbes před pár měsíci předpověděl dokonce dominanci na poli handheldů, tedy že má jít o pokořitele právě toho trhu, kde aktuálně vládne duo DS a PSP. Třebaže u některých známých vývojářů, jako je John Carmack, vyvolal iPhone zvýšený zájem, jeho herní podpora se stále ještě nemůže srovnávat s konkurencí, byť se u iPhone aktuálně operuje s nějakými 700 hrami ke stažení. Což je na jednu stranu více než slušné číslo, na tu druhou se jedná o veskrze jednodušší tituly poplatné trhu mobilních telefonů.


NFS: Undercover v iPhone verzi

Nicméně vraťme se nyní zase zpět k iPod touch, který je na tom výkonnostně hodně dobře. 3D grafiku a výdrž baterie ovšem sráží malý displej a dále nepřítomnost klasických tlačítek, která asi těžko nahradí ta virtuální tím spíše, když vám posléze komplikují pohled na dění (iPhone se stejnými parametry má menší výdrž). Pokud vynecháme dotace, které v zahraničí nejsou tak štědré jako u nás, iPod touch se ani cenově netváří příliš konkurenceschopně, ačkoliv samozřejmě nabízí mnohem více funkcí a možností, než výše zmiňované DS-ko. Vše by ale mohl rozhýbat příchod her známého jména či populárních žánrů, jako je příklad již avizovaného Need for Speed Undercover (první video), Real Soccer 2009 či leteckého simulátoru X-Plane 9.

Za pozornost ještě stojí oficiální stránka iPod touch či prestižní umístění iPhone mezi deseti nejlepšími digitálními destinacemi. Podle mého názoru však iPod touch konzolové handheldy na jejich písečku nijak výrazně neohrozí, jakkoliv má předpoklady výrazně lepší než Nokia a její NGage…
zdroj: Joystiq

mart

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.