zavřít

Interaktivní technologie budoucnosti

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Způsoby ovládání počítače jsou opravdu různé.

Namátkou můžeme jmenovat tradiční klávesnici nebo myš. Je ale docela dobře možné, že se v budoucnu budou počítače ovládat zcela jinak. Hlasem, pohledem, elektronickou rukavicí. Některé další zajímavé technologie pro interakci mezi člověkem a počítačem se objevily také na letošním CeBITu 2006. Ukazuje se, že k ovládání počítače stačí obyčejná myšlenka, jak ostatně dokumentuje toto video, které ukazuje hraní Pong pomocí zařízení snímajícího mozkové impulsy. Vývoj je v tomto případě v podstatě na začátku, ale některé další technologie jsou mnohem rozvinutější a pokročilejší, i když jsou prozatím určené výhradně pro specialisty z určitých oborů, jako jsou architekti, inženýři a návrháři obecně. Není ale těžké představit si, že by také mohly sloužit k hraní her. Jak by se vám třeba líbila hra založená na mixované realitě? Opět, mrkněte na Mixed Reality Interface video.

Zajímavé jsou i možnosti dotykových obrazovek. O tom jsme se už mohli přesvědčit na hře Entertaible od Philipsu. Ale zatímco v případě Entertaible šlo čistě o náhradu pro tradiční deskové hry, kde multi-dotyková obrazovka tvořila hrací pole, tak v případě následujícího experimentálního projektu tvoří dotyková obrazovka přímo komunikační rozhraní mezi člověkem a počítačem. V kombinaci s pokročilým softwarem nahrazuje jak klávesnici tak i myš - video (18 MB). Interaktivní mohou být i prosklené plochy. Výlohy nebo zastávky autobusu. Viz (video).
zdroj: YouTube

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.