zavřít

Intel připravuje čipset s 1 GHz FSB

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na konec tohoto roku připravuje Intel vylepšenou verzi čipsetu i925 "AlderWood", který bude podporovat 1066 MHz FSB (QPB).

Bude to tedy první čipset na světe určený pro osobní počítače, který překročí hranici 1 GHz. Bude se jmenovat i925XE a jeho uvedení je nejspíš plánováno na třetí nebo čtvrté čtvrtletí 2004. Vyplývá to alespoň z roadmapy budoucích produktů společnosti Abit. Intel i925XE se bude prodávat ve 2 variantách - se SouthBridge ICH-6R a ICH-6W, tedy stejnými, jako již uvedené verze AlderWoodu.
Abit a s ním i ostatní výrobci budou tuto čipovou sadu nabízet v nových řadách základních desek určených hlavně pro hráče počítačových her (a možná i pro overclockery, to záleží na budoucím vývoji v této kauze). Kdy se však dočkáme nových Pentií pracujících s externím taktem 1066 MHz FSB, to zatím není jisté, neboť tento přechod Intel ještě oficiálně neohlásil. A tak jedinými procesory, o nichž je prokazatelně známo, že budou aktivně těžit z takto rychlé sběrnice, budou nová Pentia 4 Extreme Edition pracující na frekvenci 3.46 GHz a 3.73 GHz. Ta se ale také budou prodávat za extrémní cenu.

zdroj: TheRegister

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.