zavřít

Intel Pentium 4 Extreme Edition 965

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Intel nedávno uvedl na trh nové Pentium 4 z řady Extreme Edition s číselným označením 965.

Patrně jde o poslední procesor svého druhu, protože se o slovo hlásí nová architektura ICM (Intel Core Microarchitecture) zatím známá spíše jako Conroe. Přesto v případě modelu 965 nejde o úplně nezajímavý kousek. Alespoň papírově. Procesor je založen na 0,065 mikronové technologii, má dvě jádra (Presler), každé s 2 MB velkou L2 cache, externí frekvenci 1,066 MHz a interní 3,73 GHz. Je schopen zpracovat až 4 vlákna (thready) současně a navíc má technologie EDB (Execute Disable Bit) a také VT (Virtualization technology), která dovoluje počítači s tímto procesorem mít spuštěné dva operační systémy současně.
Pentia Extreme Edition byly zaměřeny převážně na profesionály a úzkou špičku hráčů. Vždy se vyznačovaly omezenou dostupností a extrémně vysokou cenou. Možná z toho důvodu se většina herních maniaků raději poohlídla po Athlonech 64 (popřípadě Athlonech X2). Ani v tomto případě to nebude jiné. AMD má v současné době v nabídce mnohem výkonnější procesory, než je Intel Pentium 4 965 Extreme Edition a nic na tom nemění ani extra vysoké frekvence Pentia nebo fakt, že lze procesor přetaktovat až na 4,5 GHz. Dokumentují to benchmarky z řady her. Máte-li zájem, recenze jsou dostupné na ExtremeTech, Hexus, TechReport a X-BitLabs.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.