zavřít

Intel Nehalem - chvíli nahoře a chvíli dole

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V Company of Heroes je o 77 fps rychlejší než stejně taktovaný Intel Core 2 Extreme QX6800.

Jeden z prvních testů procesorů Intel s jádrem Nehalem ukazuje novinku poněkud nejednoznačně. Architektonické změny, které Intel uplatnil oproti předchozí generaci, jsou jistě přínosem, ovšem výkony kolísají jako na houpačce. Vyplývá to z testu na Hexus.net. Intel Nehalem s frekvencí 2,93 GHz je tam třeba ve hře Enemy Territory: Quake Wars v rozlišení 1680x1050 bodů pomalejší, než AMD Phenom X4 9950 Black Edition, který pracuje v uvozovkách jenom na 2,6 GHz.

Výsledek je to velmi podivný, tím spíš, že test ze stejné hry, provedený v rozlišení 1024x768 bodů, zase favorizuje Intel Nehalem. V tomto rozlišení je Nehalem rychlejší o 55,47 fps než AMD a je rovněž rychlejší, než Intel Core 2 Extreme QX6800 na 2,93 GHz, a to o 21,73 fps. Stejně tak hodně dobrých výsledků dosahuje Nehalem v RTS hře Company of Heroes, kde je o 77,89 fps rychlejší, než Intel Core 2 Extreme QX6800 a o 134,67 fps rychlejší, než AMD Phenom X4 9950 Black Edition.


Z toho je krásně vidět, že Nehalem může být výrazně napřed, o pověstný parník, než stejně taktovaný procesor z minulé generace. Důvody slabších výkonů v jednom z testů lze teoreticky hledat v nefunkčních nebo neexistujících ovladačích, o kterých se recenzenti Hexusu v závěru článku zmiňují. Pokud by se stalo to, že se tato domněnka o ovladačích potvrdí, a Nehalem skutečně potvrdí svůj potenciál, vyvstane pro AMD prakticky nepřekonatelný soupeř.
zdroj: Hexus

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.