zavřít

Intel má revoluční tranzistor

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

K tomu, abychom dostali výkonnější procesor, potřebujeme jeho práci více zefektivnit.

Potřebujeme, aby uměl více věcí a aby pracoval rychleji. To ale dost dobře nejde bez zvýšení počtu tranzisotorů uvnitř čipu a bez zvýšení pracovních frekvencí. Nicméně, jak asi víte, snaha o vyšší frekvence a o zvyšování výkonu procesorů začala u Intelu pomalu narážet na jeden zdánlivě nepřekonatelný problém. Vysokou spotřebu a s tím spojené ztrátové teplo. Co s tím?
Specialisté společnosti Intel možná mají řešení. Podařilo se jim objevit nový materiál s vysokým odporem (High-K) na výrobu tranzistorů. I když jeho název, vzhledem k tuhému konkurenčnímu boji, blíže nespecifikovali, měl by v roce 2007 umožnit výrobu tranzistorů a procesorů 0.045 mikronovou technologií. Nový materiál také umožní, aby budoucí tranzistory měly o 60 procent větší kapacitu než dnešní CMOS tranzistory, díky čemuž budou schopny pracovat mnohem rychleji. Dalším důležitým hlediskem u nového tranzistoru je i spotřeba, která je 100 krát menší, než u tranzistorů současných. Což znamená jediné - mají mnohem nižší ztrátové teplo a tak budoucí procesory budou moci obsahovat daleko více tranzistorů. V již zmíněném roce 2007 by jich měl běžný procesor Intelu obsahovat cca 1 miliardu.

zdroj: DVhardware

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.