zavřít

Intel hledá nové cesty vývoje

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost Intel hledá nové cesty, které by jí pomohly vyrábět rychlejší a výkonnější procesory.

Výzkum probíhá hned v několika oblastech a zahrnuje hned několik variant, i protichůdných, které by měly v budoucnu zajistit náskok před konkurencí. To znamená, že už to není soustředění se na tu "jedinou správnou cestu". Paradoxně tak nelze vyloučit, že budocí procesory do osobních počítačů budou i nadále těžit z architektury NetBurst, kterou známe z Pentií 4 a která je postavena na extrémně dlouhé pipeline a vysokých pracovních frekvencích.
Prvním vážným směrem, kterým se chce Intel v budoucnu ubírat, jsou bezesporu více-jádrové procesory. Počítá se s tím, že ještě budou muset projít několikrát změnou designu, aby byly podstatně dokonalejší, a aby se předešlo slabinám v podobě nedostatečného a pomalého zásobování daty z RAM. Druhou možností, zejména na poli mobilních technologií, jsou naopak čipy s extrémně krátkou pipeline, schopné zpracovávat vysoký počet instrukcí za takt. Pro servery jsou to zase speciální technologie, zajišťující odstranění tak zvaných "úzkých hrdel", mezi které patří například projekt I/O Acceleraiton Technology.

A konečně tím posledním známým směrem vývoje jsou vysoce integrovaná řešení. To znamená čipy, které v sobě budou zahrnovat více funkcí a tudíž budou obsahovat v jednom jádře více samostatných čipů. Intel už pracuje na experimentálním návrhu, který má v sobě kromě FireWallu, také integrovaný paměťový řadič (podobně jako například AMD) a dokonce i grafické jádro, tj. plně funkční 3D čip. Některé z těchto technologií však budou reálné a pro zákazníka dostupné až v momentě, kdy se Intelu podaří přejít na 0,045 nebo 0,032 mikronovou výrobní technologii. A to bude nejdříve v letech 2007-2009.

zdroj: InfoWorld

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.