zavřít

Informace o procesoru Intel Pentium D

Windows

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Procesory Intel obsahující dvě jádra a určené pro klasické stolní počítače (tedy i pro ty herní) budou mít obchodní označení "Intel Pentium D".

Z názvu jim úplně zmizí číslice "4". Na trh přijdou v následujícím čtvrtletí. Bohužel, jejich první verze s jádrem Smithfield nebudou mítpodporu virtuálního multiprocesoringu známého jako HyperThreading. Ten má být použit jako rozlišení od vyšší řady procesorů Pentium Extreme Edition, které ale rovněž nebudou označovány jako Pentium 4 EE, ale jenom "Pentium D EE". Pentium D Extreme Edition s hyperthreadingem se tedy bude v určitých okamžicích v systému chovat jako procesory 4, Pentium D jenom jako 2.
Obě varianty budou mít 800 MHz QPB (FSB) a patici Socket T (LGA-775). 1066 MHz rychlá sběrnice, kterou mají některá nová Pentia 4 EE 3,73 GHz u nich nebude z počátku použita. Nicméně podle Intelu budou i tak dvoujádrové procesory o 50 až 65 procent rychlejší, než ty současné. Zlí jazykové však tvrdí, že Pentia s dvěma jádry nebudou nic jiného, než dvě jádra Prescott daná na jeden silikon. Ať už je to pravda nebo ne, oba zmíněné procesory budou vyráběny 0,09 mikronovou technologií, budou obsahovat na 230 milionů tranzistorů, podporu 64-bitových aplikací EMT64 a antivirovou technologii Execute Disable Bit. O způsobu chlazení se Intel nezmiňuje.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.