zavřít

<i>Nový model konzole Xbox 360</i>

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Spekuluje se o dalším zlevňování a příchodu 60GB verze, zatímco pohybový ovladač hned tak nebude.

Podle různých spekulací má být příští týden na E3 oznámena nová verze konzole Xbox 360 - s 60GB harddiskem, která postupně nahradí současný model s 20GB HDD. Přičemž v říjnu či listopadu Microsoft údajně chystá vypustit samotný (dodatečný) 60GB harddisk v ceně 100 amerických dolarů a u 120GB HDD klesne cena ze současných 180 na 150 dolarů. Sluší se ještě poznamenat, že na 60GB pevném disku (sólo prodej) bude tříměsíční předplatné pro Xbox Live, dostanete k tomu ještě bezdrátový headset a kabel pro připojení k netu. Uvedený krok přitom dává smysl. Navyšování objemu her v rámci služby Xbox Live Arcade, spousta přidaného herního obsahu určeného pro download (jako další songy u hudebního Rock Bandu) a v posledku sledování stažených filmů ve vysokém rozlišení - to jsou všechno atributy, při nichž se 20GB harddisk (nemluvě o faktu, že volného místa je tady o poznání méně) musí lehce červenat, neboť na něm může vzniknout pěkná tlačenice.

Aby toho nebylo málo, prodejní řetězec GameStop údajně chystá zlevnit X360 Pro model na 300 amerických dolarů (sleva o 50 babek), což rozhodně není jenom nějaká interní záležitost, ale předzvěst dalšího kroku ze strany Microsoftu, který očekáváme v horizontu pár měsíců. Na slevu v předstihu upozorňovali analytici jako na možné strategické východisko z nouze z důvodu, že X360 začíná v celosvětovém měřítku trochu ujíždět vlak. Konkurenční konzole buď výrazně utíkají - Wii, nebo se díky lepším měsíčním prodejům začínají pozvolna dotahovat - PS3. Čili logickým krokem je další zlevnění hardwaru, což je mimochodem věc, kterou si PS3 nemůže aktuálně dovolit.

Novým impulsem pro potenciální zákazníky by měl být také spekulovaný nový ovladač citlivý na pohyb s kódovým označením Newton - na způsob wiimote. Původně měl mít premiéru koncem roku, ale jeho vývoj nejde tak rychle, tudíž se prý odkládá na 2009. Abych řekl pravdu, k jeho přínosu jsem trochu skeptický, byť tohle řešení, spolu s casual hrami (ale Banjo Kazooie 3 ho podporovat nebude), může významně rozšířit herní základnu konzole. Ovšem konzole, co je vnímána jako hardcore herní systém a kupř. Nintendo moc dobře ví, jak je dnes nesnadné, či přímo nemožné změnit image.

Gamepad na způsob wiimote jsem s to vnímat jako řešení pro nástupce současného X360, o kterém se také hodně mluví, přičemž v téhle souvislosti tematickou noticku ze strany CliffyhoB z Epicu. Podle něj by totiž další konzole od Microsoftu měla mít gamepad s méně tlačítky, odkud vede jeho přání, či dedukce, jakým směrem by se next-gen ovladače mohly ubírat. S vestavěnou kamerou, je i pro pohybové funkce na způsob wiimote, zkrátka domnívá se, že lze zlepšit herní interaktivitu bez toho, že byste měli pad s fůrou buttonů, mezi nimiž se nováčci špatně orientují. Co si myslíte vy?

zdroj: GameSpot, 1UP, Shacknews

mart

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.