Máte námět či připomínku? Napište nám
HW SW news - Voodoo ovladače
zdroj: Archiv
Hardware

HW SW news - Voodoo ovladače

14. 12. 2001 15:04 | autor: Redakce Games.cz |

Protože se toho v HW moc neděje, přicházím dnes s několika ovladači a softwarem týkajícím se více nebo méně počítačového železa.

Takže:
OVLADAČE:
NVIDIA.3D.Stereo.v23.11download
Nová oficiální verze ovladačů pro karty NVIDIA, umožňujích ve 3d pařbách využít stereoskopické brýle bez použití dalšího speciálního softwaru nebo speciálních verzí her. Pro více informací a seznam podporovaných brejlí zaleťte sem. Uživatelská příručka ve formátu pdf je zde a technické informace zde (opět pdf). Homepage neuvádí operační systémy a proto se domnívám, že ovladače jsou použitelné pro všechny druhy windows (asi kromě win3.1 ;])

Creative.SB.Live!.Update.v5.12.1.35.12download [cca 4.7MB]
Tento update pro win 9x/ME/2000/XP řeší problém s kartou Sound Blaster Live! 5.1, u které se mohlo stát, že po návratu z režimu hybernace PC se nezapnul kanál sobwooferu. Na oficiálních stránkách Creative sem po zběžném prolítnutí tento update nenašel takže je možné, že se nejedná o oficiální podporovaný release. Také předem upozorňuji, že tento update se múže instalovat až 5 minut, takže trpělivost.

3dfx.Voodoo.3500.Win2k/XPdownload [cca 6.2MB]
nová NEOFICIÁLNÍ verze ovladačů pro win2000/XP, která umožňuje zprovoznit TV ve winXP. Před instalací je potřeba odinstalovat starší ovladače voodoo3500 a 3dfx tools a ve správci zařízení odebrat "3dfx Voodoo3TV WDM" zařízení. Před instalaci si určitě přečtěte instrukce v souboru instructions.txt. Jestliže se bojíte instalace neoficiálních a tudíž potencionálně vašim windows nebezpečných ovladačů, jediná pomoc je navštívit diskuzní fórum týkající se právě tohoto ovladače a z příspěvkú odvážnějších vyčíst případné varování ;]

3dfx.Voodoo.God's.v1.08.05.Revision.2.v1.08.05.02.WinXPdownload [cca 5.7MB]
nová opět NEOFICIÁLNÍ verze ovladačú pro winXP pro karty Voodoo3/4/5

SOFTWARE:
GeForce.Tweak.Utility.v3.1.1(freeware)download
Nová verze asi nejlepší utilitky na tweakování grafických karet založených na čipech NVIDIA GeForce. Novinky: Plná kompatibilita s ovladači řady Detonator v23.1x, přidána databáze pro Detonátory 23.1x, updatovaný instaler, přidán "w-buffer scaling" (nezkoušel jsem, že by nastavování velikosti wbufferu?), modifikována struktura databáze. Určeno pro všechny verze windows.

PowerStrip Beta 3.11 Build 238(shareware)download [cca 600kB]
Nová verze vynikající utilitky na ovládání všeho možného týkajícího se grafické/ých karty/karet ve vašem počítači. Některé novinky: přidána některá nová nastavení týkající se D3D a karet NVIDIA, zlepšena možnost ovládat gamma korekci klávesovými zkratkami přímo ve hrách/aplikacích, vylepšená jazyková podpora a další...

V.Control(freeware)download [cca 300kB]
Utilitka pro pro přímou hw kontrolu karet 3dfx Voodoo Banshee, 3dfx Velocity, 3dfx Voodoo3, 3dfx Voodoo4, and 3dfx Voodoo5 (na Voodoo5 6000 netestováno) pro všechny verze windows. Umožňuje například nastavovat obnovovací frekvenci obrazovky v krocích 1Hz, overclocking bez nutnosti restartu a funguje zároveň jako klasický tweaker.

Fresh.Diagnose.v2.25(freeware)download [cca 1MB]
Free utilitka pro získání informací o vašem systému, včetně benchmarků jednotlivých komponent. Uvedený link vás zavede na homepage kde je potřeba zadat mail, na který vám přijde registrační číslo pro registraci softwaru zdarma.

Hmonitor.Pro.v4.0.3.2(shareware)download [cca 700kB]
Malý program určený pro monitorování teploty senzorů na základní desce, otáček větráčků a napětí.

brko

Nejnovější články