zavřít

HW news - čipsety, AMD Thoroughbred

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Musím zklamat ty, kteří se těšili, že už nikdy neuvidí moje HW news.

Chyba lávky - jsem zpět :))
VIA a SiS pro Pentium IV
VIA ohlásila nový čipset P4X333, určený pro procesory Intel Pentium IV. Od svého předchůdce - P4X266A - se posunul mílovými kroky vpřed, takže obsahuje spoustu nových technologií jako AGP 8x, podporu pro 400Mhz/533MHz sběrnici a ATA-100/133. Další specifikace společně s informacemi o dalším čipsetu od SiS naleznete u nás tady:

AMD Thoroughbred v březnu (?)
AMD vydala tiskové prohlášení, které tvrdí, že výrobní linky začnou již tento měsíc produkovat nový procesor Athlon XP na jádru Thoroughbred. Ten bude vyráběn 0.13mikronovým procesem, což umožní razantní zmenšení jádra procesoru - o 38% (úspora 80mm čtverečních). To samozřejmě umožní zvýšení pracovní frekvence, snížení tepelných emisí a v neposlední řadě nižší cenu. Pro porovnání jádro procesoru Intel Pentium 4 Northwood je přibližně o 80% větší. Zbrusu nová řada slibných procesorů, založených na jádrech Hammer, by měla být firmou AMD vypuštěna na konci tohoto roku.

Pokračování těchto HW news s podrobnostmi o nových čipsetech, krátkými zprávami o vylepšené grafické kartě od ATI Radeon 8500DV, Kyro II, ovladačemi atd. se nachází z důvodu úspory místa na hlavní stránce tady.

brko

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.