Máte námět či připomínku? Napište nám
HW news - AMD Hammer 64-bit
zdroj: Archiv
Hardware

HW news - AMD Hammer 64-bit

20. 10. 2001 23:23 | autor: Redakce Games.cz |

Dnešní HW novinky jsou zaměřeny hlavně na popis nové architektury procesorů AMD Hammer, ale také si vysvětlíme základní principy a pojmy, protože bez malého objasnění těchto věcí by se všem asi z následujícího textu, pojednávajícího o rozšíření instrukční sady x86 na x86-64, udělal v hlavě pěkný guláš :) Obsáhlý článek o délce 20 kb čtěte na této speciální stránce, zde je malý úryvek:

Pokud aspoň trochu sledujete vývoj v oblasti procesorů, pravděpodobně jste již zaslechli v souvislosti s budoucími plány firmy AMD slůvko Hammer (kladivo).

Již poměrně dlouhou dobu je známo, že toto označení ponese nová 64-bitová architektura, na které budou stavěny nové procesory, nicméně veškeré detaily zůstaly utajeny a až nyní AMD poodhaluje informace ze své procesorové kuchyně. Nejdříve jen zopakuji co je již nějakou dobu známo. První na co se firma AMD zaměřila bylo jakési vylepšení nebo spíš rozšíření instukční sady x86, tedy sady, kterou používají všechny doposud vyrobené Intel-kompatibilní procesory, ať už 16-bitové nebo 32-bitové, přičemž vlastně použila velmi podobnou metodu té, která byla použita když se kdysi přestupovalo z architektury 16-bitové na architekturu 32-bitovou, což také znamená, že na procesorech založených na architektuře Hammer by měli naprosoto bez problémů a plnou rychlostí běžet i "staré" 32-bitové a 16-bitové aplikace a to i současně s 64-bitovými. To je například problém u intelovského Itania, kde není až tak dobrá zpětná kompatibilita a 32-bitové aplikace pokud nejsou zvlášť pro Itanium upraveny, neběží tak rychle jak by se dalo očekávat nebo neběží vůbec... [více]

brko

Nejnovější články