zavřít

HW aktuality věnované Xbox 360

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

- Analytici odhadují, že jen za minulý týden se stoprocentně prodalo nějakých 300 až 400...

Analytici odhadují, že jen za minulý týden se stoprocentně prodalo nějakých 300 až 400 tisíc konzolí Xbox 360 a zároveň dodávají, že Microsoft by jich mohl prodat další milion - kdyby je měl. S nedostatkem se potýká USA i Kanada. Další dodávky ale podezřele váznou a proto se o budoucím vývoji živě spekuluje. Microsoft tvrdí, že má aktuálně dvě továrny jedoucí v režimu 24-7 a že záchranářská várka x360 by snad měla dorazit do obchodů už příští týden. Jenomže některé obchodní řetězce daly jasně najevo, že je na skladech nebudou mít dříve něž v roce 2006...

Do toho dnes startuje prodej i v Evropě, kde by mělo být dostupných 300 000 Xboxů. Nojo, teoreticky. Situace nevypadá o moc růžověji než v USA minulý týden a tak jsou natěšení hráči značně nervózní. Navíc prosákly informace, že na řetězec supermarketů Tesco připadlo jenom 1100 kusů. To vzhledem k celkovému počtu znamená velké ... Na menší obchody zbyde tak 20 kusů maximálně. Co dodat?

Zamrzávající a padající Xboxy jsou naštěstí výjimkou. A pokud je každý jednotlivý kus dobře vyroben, nehrozí žádné potíže. Microsoft dal k dispozici nějaká čísla a ve skutečnosti jsou poruchová jenom 2 - 3 procenta ze zatím prodaných kusů. To ještě jde.

Microsoft na prvním Xboxu prodělal 4 miliardy dolarů. Navíc je na nejlepší cestě zopakovat si to i s Xboxem 360. Ovšem ve větším měřítku. V konzoli je hrozně moc po technické stránce unikátních, úplně nových, špičkových a tudíž drahých komponent. Navíc byla uvedena na trh hrozně brzo, kdy ještě u těchto novinek není zaběhnutá výroba a náklady jsou atronomické i pro dodavatele. Podle střízlivých odhadů jsou jenom čipy od Samsungu (paměti) za 65 USD. Procesor a ostatní integrované obvody za 340 a grafický čip za 141 dolarů. Minimální ztráta na jedné konzoli tak bude cca 126 dolarů.

Vypis zpětně kompatibilních titulů, tedy her původně pro Xbox a hratelných přes stahnutelný emulátor z Xbox Live na Xbox 360, přišel o 12 titulů. Microsoft to vysvětlil blíže nespecifikovanými technickými problémy.

I hackeři (crackeři) se baví novým Xboxem 360. Přemýšlí jak se mu dostat na zoubek a jak na něj nahrát třeba Linux. Podle všeho to vypadá, že to nebude žádná sranda, i když to neznamená, že se to nemůže povést. Spousta ochraných prvků je totiž integrována přímo v hardwaru, hlavně v procesoru (boot ROM) a některé komponenty se navzájem hlídají.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.