HW aktuality věnované Intelu
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality věnované Intelu

17. 7. 2006 23:23 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- Intel Core 2 Duo (Conroe) je bezesporu nový procesorový fenomén. Překoná Athlon FX-62 na...

- Intel Core 2 Duo (Conroe) je bezesporu nový procesorový fenomén. Překoná Athlon FX-62 na všech úrovních, ve všech možných i nemožných benchmarcích. Ale co takhle zvednout jeho výkon bez přetaktování? Dá se to vůbec? Odpověď přinášejí na FiringSquad, kde se pokusili zvýšit výkon Conroe pomocí nastavení co možná nejvhodnějšího časování pamětí DDR2 na čipsetu i975X nebo přidáním rychlejších pamětí. Až DDR2-1066 namísto DDR2-667 nebo DDR2-533. Výsledky se nedají paušalizovat, ale v některých ohledech jsou celkem povzbuzující. Zejména pak při enkódování videa a nebo v převodu do DivX. Ve hrách je to jak kde. Přínos je cca 2-4 procenta v Quake 4, Pacific Fighters či Half-Life 2: Lost Coast při přechodu z DDR2-667 na DDR2-800. Ostatně, můžete se podívat sami.

- Bez ohledu na prvotní úspěch nové architektury se chce Intel zbavit až 1000 zaměstnanců. A ne ledajakých. Všechno to mají být manažeři. Vedení firmy to zaměstnancům zdůvodnilo prostě: "Tento krok je důležitý, protože je namířený proti klíčovému problému, který jsme nalezli analýzou efektivnosti. To je pomalé a neefektivní přijímání rozhodnutí, které částečně vzniká množstvím mezistupňů v managementu".

- No a škrtalo se nejenom v počtech manažerů. Ovšem ty další škrty jsou mnohem příjemnější. Alespoň pro zákazníka, protože se týkají cen procesorů. Intel tak splnil co slíbil a snížil cenu všech procesorů, Pentií D, Pentií 4, včetně low-endových Celeronů D. V plánu je ještě sleva u Celeronu D356 z 89 na 74 dolarů a příchod Conroe-L s jedním jádrem. I když až v prvním čtvrtletí 2007.

- AMD se nelíbí, že Intel u svých procesorů uvádí spotřebu jako "TDP typ" namísto "TDP max". To znamená, že udává spotřebu typickou, ale ne maximální, které může procesor dosáhnout. Vede to prý k matení zákazníků a vůbec by se s TDP jako Thermal Design Point, který měl sloužit inženýrům k návrhům heatsinků a chladičů, nemělo tímto způsobem nakládat. 125 Wattů "TDP max" Athlonu FX-62 pak vypadá špatně vedle 75 Wattů "TDP typ" u procesoru Core 2 Extreme. Ovšem ať je to jak chce, platforma Intel Core 2, neboli PC s Intel Core 2 na palubě, spotřebuje mnohem méně energie, než to samé PC s Athlonem FX-62.

cappy

Nejnovější články