HW aktuality věnované AMD
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality věnované AMD

18. 7. 2006 20:20 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- Uniknuvší roadmapa AMD dává tušit, že procesory Athlon 64 zažijí cenové zemětřesení....

- Uniknuvší roadmapa AMD dává tušit, že procesory Athlon 64 zažijí cenové zemětřesení. Vše pochopitelně způsobil Intel se svým Core 2 Duo. No a AMD se potřebuje za každou cenu přizpůsobit. Dvoujádrový Athlon 64 X2 3800+ s taktem 2,0 GHz má být v následujících měsících za pouhých 149 dolarů a o dost výkonnější Athlon 64 X2 5000+ na 2,6 GHz za 282 dolarů. Všechny Athlony s označením "Energy Efficient" (se spotřebou 65 Wattů) mají být jenom o 28,75 dolarů dražší než jejich normální verze a třeba takový Athlon 64 4200+ na 2,2 GHz má být za 175 USD. Předpokládaný ceník by měl být tady. Dokážete si představit lepší příležitost pro upgrade? Když se dva perou… Tak doufejme, že si to na poslední chvíli nerozmyslí.

- Podávání žalob na Intel ze strany AMD i nadále pokračuje. AMD totiž nařklo Intel z monopolních praktik a ze zneužití dominantního postavení na trhu. Tvrdí, že má důkazy a tak se hodlá soudit. Po žalobách, které podala v Japonsku a USA, je na řadě Evropa. Konkrétně Spolková republika Německo. Tam AMD viní Intel z toho, že uzavíral nelegální dohody s tamními distributory a výrobci počítačů a že jim platil za to, že nebudou používat čipy AMD nebo že je budou používat jen v omezené míře a jen některé procesory, čímž mělo být AMD výrazně poškozeno.

- Stejně jako se Intel chystá dát sbohem nemalému počtu lidé z managementu a mění svojí strukturu prodejem některé neúspěšných vývojářských divizí, tak i AMD se chystá provést rošádu ve svých vývojových odděleních a přeskupit vývojové týmy. Zavřeno bude vývojové centrum v Longmont a někteří jeho pracovníci (v počtu 75) se přesunou do úplně nového centra ve Fort Collins, kde nakonec bude pracovat na 200 inženýrů na něčem, co je pojmenováno jako "high performance x86 MPUs" (MPU je jenom jiný název pro cpu (MPU = Micro-Processor Unit)). AMD také začalo najímat zkušené lidi, kteří už mají něco zasebou. A tak do AMD například přišel jeden z tvůrců architektury procesorů Itanium, Sam Naffzinger.
zdroj: DailyTech

cappy

Nejnovější články