HW aktuality - testy KT400A, prototypy grafik
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality - testy KT400A, prototypy grafik

11. 3. 2003 13:13 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

-  Konečně se začínají postupně objevovat fotky prototypů karet s čipy GeForce...

Obrázek zdroj: tisková zpráva Konečně se začínají postupně objevovat fotky prototypů karet s čipy GeForce FX (a jejími klony) a také některé s čipy Radeon 9800PRO, takže snad už se s nimi konečně setkáme i v obchodech. Každopádně, řešení nezbytného chlazení čipu vzali jednotliví výrobci do svých rukou a navrhli svoje vlastní řešení - výsledky vypadají opravdu zajímavě. Ostatně, posuďte sami v naší speciální galerii: GeForce FX prototyp Leadteku, GeForce FX prototyp Gainwardu, prototyp ATi Radeon 9800PRO od Powercolor, již dříve jste měli možnost vidět prototyp od Chaintechu (info) a nakonec ještě obrázky GeForce FX od MSI (Microstar) s bohatou výbavou, který se však drží referenčního designu nVidie. A jentak mimochodem, na chlazení Leadteku už také vzniklo pár hezkých vtipů :))

A ještě něco ke grafickým kartám. Jak parádně by mohly vypadat zanedlouho počítačové hry, ukázal jeden človíček, který si nechá řikat "Scott" a který dal na web několik screenshotů z technologických dem nVidie - tentokrát přímo vykreslované jeho GeForce FX 5600, se zapnutým antialiasingem a anizotropním filtrováním.

Na Digit-life vyšla hodně slušná recenze 65 chladičů pro procesory AMD Athlon, kterou najdete tady. V srovnávacích tabulkách je zahrnuto snad vše, co v takové recenzi má být. Od efektivity chladičů až po jejich hlučnost. Takže věřím, že tato recenze pomůže těm, kteří ještě zdaleka nejsou rozhodnuti, jaký chladič pořídit, nebo nejsou spokojeni s tím, který mají v počítači právě teď.

Čipset VIA KT400A měl být uveden na trh až v dubnu, ale VIA si pospíšila a uvedla ho už dnes. I tak jsme vás o něm už několikrát informovali a naposledy jsme přinesli několik předprodukčních benchmarků, které tuto horkou novinku ukazovaly v dobrém světle. No, realita vypadá trochu jinak a dá se říci, že podle prvních recenzí na internetu to vypadá, že králem mezi čipsety pro procesory AMD i nadále zůstane nForce2 od nVidie. Pokud vás zajímají konkrétní výsledky KT400A, všechny (prozatím) dostupné informace naleznete například na těchto stránkách: [H]ard|OCP, Tech-Report, AMDBoard, LegionHardware, AMDMB.
zdroj: T-BreakHardOcpBjorn3D

cappy

Nejnovější články