HW aktuality - plány Intelu na high-endový čip
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality - plány Intelu na high-endový čip

12. 12. 2006 16:16 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- Začaly se množit spekulace o plánech Intelu na vytvoření vlastního samostatného grafického...

- Začaly se množit spekulace o plánech Intelu na vytvoření vlastního samostatného grafického čipu. Intel si dal totiž inzerát a shání "hardwarové grafické inženýry a/nebo architekty.." do týmu "Larrabee Development Group, kteří budou pracovat na "další generaci špičkových grafických technologií". To zahrnuje architekturu komponent, mikro-architekturu a vývoj výkonnostních simulací. Všechno nasvědčuje tomu, že Larrabee Development Group pracuje na novém high-endovém čipu, který bude soupeřit s nejlepšími čipy AMD.ATI a NVIDIE. Spekuluje se, že tým tvoří bývalí zaměstnanci, tj. bývalí inženýři 3D Labs, kteří z 3D Labs prchli poté, co firma zrušila divizi věnující se vývoji grafik pro pracovní stanice.

- Současný RADEON X300 se přejmenuje na RADEON X1050. AMD,ATI nechce, aby si uživatelé mysleli, že je to starý produkt. Nic zásadního se ale nemění, čip RV370 zůstane původní a beze změn, se specifikací 4 Pixel Shadery, 2 Vertex Shadery, 128-bitová paměťová sběrnice a podpora pro DirectX 9.0c. Změní se akorát frekvence, čip poběží na 400 MHz a paměti na 400 MHz. Něco podobného provedla NVIDIA s NV44, když ho z původní GeForce 6200 TurboCache přesunula do GeForce 7100 GS.

- Vývojáři z IBM, Matronix a Qimonda vyvinuli nový typ PRAM (Phase-change Random Access Memory). Asi před dvěma měsíci ohlásil uvedení nové PRAM také Samsung, který tvrdil, že je 30x rychlejší, než současná paměť FLASH. Nicméně IBM, Matronix a Qimonda tvrdí, že jejich PRAM je více než 500x rychlejší než FLASH a potřebuje polovinu energie na zapsání dat. Paměť je vyrobena pomocí 0,02 mikronového procesu a narozdíl od FLASH se na ní mohou data zapsat/vymazat v neomezeném počtu cyklů.

- Microsoft čelí žalobě, že z konzole Xbox 360 vyrobil "kus cihly" vypuštěním závadného updatu uživatelského pozadí, po jehož nainstalování konzole zatuhla. Microsoft se omluvil a update rychle odstranil, přesto jeden člověk z Kalifornie po Microsoftu požaduje odškodné 5 milionů dolarů. K soudu směřuje také Nintendo, jelikož prý porušilo svým Wii-Remote ovladačem práva a patentní ochranu na "bezdrátové ukazovací spouštěcí zařízení" firmy Interlink. Dotyčná firma si zařízení patentovala v roce 1997. Není to poprvé, co je nějaká firma žalovaná kvůli ovladači (naposledy Sony za DualShock) a zádrhel spočívá v tom, že Nintendo mělo podobný ovladač už v roce 1996. Viz story na DailyTech.

cappy

Nejnovější články