Máte námět či připomínku? Napište nám
HW aktuality - ovladače ATI Catalyst 4.3
zdroj: Archiv
Hardware

HW aktuality - ovladače ATI Catalyst 4.3

11. 3. 2004 17:17 | autor: Redakce Games.cz |

- Jak jsme o půlnoci informovali v rubrice AKTUÁLNĚ, společnost ATI nabízí ke stažení...

- Jak jsme o půlnoci informovali v rubrice AKTUÁLNĚ, společnost ATI nabízí ke stažení unifikované ovladače CATALYST v nové verzi 4.3, které jsou určeny pro grafické karty založené na čipech RADEON 7000 a vyšších. Změny se týkají podpory "SURROUNDVIEW" pro čipy ATI RADEON 9100 IGP a také byl vylepšen výkon ve hrách Halo a Tomb Raider o cca 3-7 procent. K dispozici je také výčet všech zjištěných chyb, které byly opraveny a také seznam chyb, které na opravu teprve čekají. Stáhnout si můžete jak verzi pro WinXP/2K, tak i pro Win9x/ME.

- Half-Life 2 bude první hra, která má aktivně těžit z nových technologií nacházejících se v moderních procesorech a známých pod názvem Hyperthreading. Využívají ho například novější procesory firmy Intel (tzv. HT technologie) a podporován bude také v nové revizi jádra AMD Athlon 64 (info). Kromě tohoto virtuálního multi-procesingu bude Half-Life 2 schopen detekovat a také využívat systémy s více procesory anebo procesory s více jádry, na nichž pochopitelně poběží rychleji.

- Analytici očekávají, že 0.13 mikronová technologie používaná pro 3D grafické čipy v nejbližší době definitivně narazí na technologickou bariéru. Proto prý nebude možné u nových čipů použít frekvence vyšší jak 600 MHz a pro složité komplexní čipy, jakými bude například ATI R420, bude i 500 MHz docela dost. Jisté naděje jsou ještě vkládány do nových materiálů, ale ty, alespoň zpočátku, mohou čip výrazně prodražit.
zdroj: BluesNews

cappy

Nejnovější články