HW aktuality - NVIDIA ovladače co nejsou, nová PS3?
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality - NVIDIA ovladače co nejsou, nová PS3?

2. 4. 2007 16:16 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- NVIDIA kdysi slíbila, že bude vydávat ovladače každý měsíc, podobně jako to dělá...

- NVIDIA kdysi slíbila, že bude vydávat ovladače každý měsíc, podobně jako to dělá poslední 3 roky ATI. Minulý měsíc tedy měly vyjít nové ovladače ForceWare. Bohužel, pravděpodobně z lásky k tradici, se tak nestalo. Poslední oficiální ovladače pro GeForce 8800 do Win XP dostupné na stránkách NVIDIA jsou ForceWare 97.92 z 10. ledna 2007. Ovladače pro stejný typ karet, ale pro častěji podporované Windows Vista jsou z 20. února 2007 (verze 100.65). Oproti tomu majitelé GeForce FX, GeForce 6, GeForce 7 a operačního systému Windows XP se musí spokojit s ForceWare 93.71 uvolněnými již 2. listopadu minulého roku, tedy přesně před pěti měsíci. V praxi to sice neznamená, že by nebyly k dispozici ovladače žádné. Na síti jsou třeba nové ForceWare 101.02 (download), nicméně ty pocházejí z neoficiálních zdrojů a o tom, jestli mají WHQL certifikaci a jsou dostatečně otestovány, by se dalo s úspěchem pochybovat.

- Na konci března proběhlo Multicore Expo, kde mj. vystoupil Anant Agarwal, profesor na MIT (Massachusetts Institute of Technology). Hovořil o tom, jakým směrem se bude ubírat vývoj čipů. například řekl, že jestliže mají dnešní čipy od 2 do 16 jader, v následujících dvou nebo třech letech se objeví čipy, které budou mít několik stovek jader. Krátce po začátku další dekády už budou mít 1000 jader. Vývojáři se však budou potýkat se třemi základními problémy. Jak naložit s velikostí každého jádra, aby se všechny vešly do jednoho balení, jak propojit co nejefektivněji všechna jádra, aby nevznikala úzká místa a jak se musí změnit způsob programování, aby bylo možné všechna jádra bezezbytku využít. Vyřešení těchto problémů by mohlo přinést jen samé výhody. Mohla by se zmenšit velikost cache nebo by mohly by klesnout frekvence zpátky k 1 GHz.

- Poté, co Microsoft uvedl vylepšenou 120GB verzi Xbox 360 s podtitulem Elite, i Sony možná přijde s novou verzí PS3. S touto domněnkou alespoň přišel server Kotaku, který měl již v minulosti dobré insider-info. Spekulace se zakládá na materiálech, které Sony poskytla úřadu Federal Communications Commission, ve kterých ho informuje o změnách provedených u Bluetooth antény. Zatímco normálně tyto materiály neobsahují žádné zajímavé informace, tentokrát je tomu jinak. Jako dodatek se tam objevuje model PS3 s označením CECHE01 s 80 GB diskem. V současné době jsou k dispozici jen modely s 60 GB a 20 GB diskem. Tady je důkaz, který to dokládá, nicméně Sony vše oficiálně popřela.

cappy

Nejnovější články