Máte námět či připomínku? Napište nám
HW aktuality - nForce2 drivery, test DVD-R
zdroj: Archiv
Hardware

HW aktuality - nForce2 drivery, test DVD-R

30. 7. 2003 12:12 | autor: Redakce Games.cz |

- nVidia vydala novou verzi 2.45 unifikovaných ovladačů pro čipové sady nForce a nForce2....

nVidia vydala novou verzi 2.45 unifikovaných ovladačů pro čipové sady nForce a nForce2. Jsou opatřeny certifikací WHQL, podporují nForce2 400 i nForce2 Ultra 400. Opravují EAX problémy a přináší vylepšenou kompatibilitu pro hry Operation Flashpoint, Neverwinter Nights, Enter the Matrix, Grand Theft Auto: Vice City, Mafia nebo Battlefield 1942. Dale mají vylepšen audio control panel a výkon ve 3D. Stáhnout si jse můžete přímo od nVidie (10,4 MB).

Časem se asi budeme muset smířit s tím, že klasická CDčka pomalu ustoupí do pozadí a na jejich místo přijdou DVDčka s daleko větší kapacitou. A protože je tento okamžik doslova za dveřmi, publikovali na X-BitLas rozsáhlý srovnávací test deseti nejpopulárnějších DVD kombo vypalovaček podporující snad všechny možné i nemožné DVD formáty. Testu se zůčastnili zástupci značek Teac, SONY, Ricoh, Pioneer, NEC a Mitsumi. Vítězem testu se nakonec stala Sony DW-U12A, (což, jestli se nepletu, by měla být OEM obdoba u nás prodávané retailové Sony DRU510A) a to i přes svojí vyšší cenu.

Ne každému se chce utratit horentní sumu za nejvýkonnější grafickou kartu a tak se pomyslný investiční strop většiny herní populace pohybuje maximálně tak kolem 2-3 tisíc Kč. A právě pro ně je určen nejnižší segment trhu, tedy grafické karty, které nabízejí za málo peněz nejvíce muziky. Mezi takové dnes patří i nVidia GeForce FX 5200 a ATi Radeon 9200, jejichž srovnávací test publikovali na OCAddiction. Pravda, o pokročilém antialiasingu nebo anizotropním filtrování si budoucí majitelé těchto karet mohou nechat tak maximálně zdát. Přeci jenom je jejich výkon na tyto funkce příliš malý. Ale slovy autora testu, i tak moderní hru jako Unreal Tournament 2003 zvládnou v rozlišení 800x600 i 1024x768 obstojně. Nicméně určitě nejde o karty, na kterých by mohl běhat DOOM 3 na plné detaily. A pro úplnost dodám, že jako lepší volba se recenzenentovi jevila GeForce FX 5200.

cappy

Nejnovější články