HW aktuality: Audigy2 vs nForce2, AMD Barton
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality: Audigy2 vs nForce2, AMD Barton

16. 1. 2003 18:18 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- Sedmého února tohoto roku má AMD uvést na trh (konečně ;) procesory Athlon XP s jádrem...

Sedmého února tohoto roku má AMD uvést na trh (konečně ;) procesory Athlon XP s jádrem Barton. Řada těchto procesorů by měla začínat ratingem 2500+ a časem bychom se měli dočkat dalších verzí, jako 2800+ a 3000+. Skutečné frekvence těchto procesorů zatím nejsou oficiálně známy, ale předpokládá se, že to bude 1833MHz, 2083MHz a 2250MHz pro 3000+ verzi. Všechny procesory s jádrem Barton budou mít nastavenou systémovou sběrnici na 333MHz a 512 KB velkou L2 Cache. Zajímavé je, že v součtu budou cache Bartonu větší, než u procesoru Intel Pentium 4 Northwood, takže se dá předpokládat, že i jeho výkon by mohl být větší, než u P4. Další dlouho očekávaná novinka z laboratoří AMD nás čeká v dubnu, kdy se mají na trhu objevit první exempláře procesorů K8 AMD Athlon 64, vyvíjených pod kódovým označením Clawhammer (detaily).

- Kdo vyrábí lepší zvukové čipy? Creative nebo nVidia? Na Firingsquadu vyšel srovnávací test čistě zvukového čipu Audigy2 a špičkové čipové sady pro procesory AMD, nazvané nVidií nForce2. Test, který naleznete zde snad obsahuje vše, co by mělo správného hráče počítačových her zajímat. Výsledky jsou překvapivé, i když odborníka asi neudiví, co všechno taková moderní on-board zvuková karta dokáže.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Nová 0.13 mikronová jádra pro procesory AMD Athlon XP, známá spíše jako Thoroughbred „B“ se vážně povedla. Jeden človíček pocházející ze Slovinska dostal svůj Athlon 1700+ ze série JIUHB, původně taktovaný na 1466 MHz, až na úctyhodných 2301 MHz. Prohlašuje o něm, že je při všech režimech provozu stabilní, což je vzhledem k přidaným 835 MHz interního taktu vskutku úctyhodné. Klasické chlazení však muselo nahradit vodní, domácí výroby.

Tyan chystá grafickou kartu založenou na čipu ATi Radeon 9700PRO, opatřenou speciálním chladičem s kontrolou otáček, který by měl bezpečně uchladit jádro GPU taktované na 400 MHz. Obyčejný Radeon 9700 PRO má přitom jádro standardně taktované na 325 MHz. Radeony by se tak mohly zase o kus zrychlit a dostat se na dostřel předpokládaného výkonu nVidia GeForce FX.

cappy

Nejnovější články