HW aktuality - Athlon 64, P2P bitva, ceny CD
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality - Athlon 64, P2P bitva, ceny CD

23. 6. 2003 19:19 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

- Podle neoficiálního vyjádření jednoho z představitelů nejmenovaného taiwanského...

Podle neoficiálního vyjádření jednoho z představitelů nejmenovaného taiwanského výrobce základních desek začne AMD prodávat svůj Athlon 64 3400+ už v srpnu namísto plánovaného uvedení v září. Samozřejmě, tyto první čipy půjdou nejdříve do japonských obchodů a obchodů na Dálném východě. Podle DigiTimes to budou verze 3100+ a 3400+, které se začnou prodávat jako první. A ani Intel nezahálí neboť na dnešek naplánoval uvedení 3.2 GHz Pentia 4 s 800 MHz QPB. Startovací cena 637 dolarů plně odpovídá jeho momentální vzácnosti.

Americkým zákonodárcům leží v žaludku porušovatelé autorských práv a tak dala FBI nový speciální rozpočet do takzvané P2P bitvy. FBI zároveň dostala instrukce, aby vyvinula program, který bude odstrašovat od přenášení materiálu chráněného autorským zákonem po internetu. Kromě výchovného (rozuměj "vzdělávacího") dopadu na neposlušné uživatele má FBI zároveň vyvinout varování se znakem FBI, kterým by mohl držitel autorských práv dělat "bububu" na podezřelého rušitele. Všichni, kdož sdílí na internetu materiál chráněný autorským zákonem budou prý v budoucnu sledováni a na jejich odhalení bude FBI spolupracovat i se správci sítí.

Ceny CD-R disků se mají ve třetím čtvrtletí tohoto roku vyšplhat až o 10 procent a na konci roku se má jejich cena i nadále zvyšovat. Výrobní cena se tak z původních 0,20 dolaru za disk vyšplhá na 0,22 dolaru. Alespoň to tvrdí dva největší taiwanští výrobci CDček - CMC Magnetics a Ritek.

cappy

Nejnovější články