Máte námět či připomínku? Napište nám
HW aktuality
zdroj: Archiv
Hardware

HW aktuality

18. 4. 2005 23:23 | autor: Redakce Games.cz |

- ATI uvede na trh svůj RS482 a RC410 integrovaný PCI-Express čipset nové generace pro...

ATI uvede na trh svůj RS482 a RC410 integrovaný PCI-Express čipset nové generace pro platformy AMD a Intel tento červen. Ve stejném termínu bude debutovat i nový SouthBridge, SB450, který bude obsahovat high-definition audio. Čipsety budou vyrobeny za použití pokročilé 0,11 mikronové technologie a ATI je plánuje prodávat za cenu nižší než 30 amerických dolarů. Dojde tak patrně k cenové válce, protože NVIDIA svůj nový, obdobný čipset nForce 4 SLI, pro platformu Intel, prodává za cenu okolo 80 dolarů.

Éra více jádrových procesorů právě začala. Dnes se začaly prodávat počítačové sestavy výrobců AlienWare, Dell a Velocity Micro, které obsahují dvou-jádrové procesory Intel Pentium Extreme Edition. Konkrétně se jedná se o model 840, pracující na frekvenci 3.2 GHz a schopným zpracovávat 4 větve programu zároveň. Sestavy jsou určeny pro nejnáročnější uživatele, jenom procesor sám stojí 999 dolarů (VC 24 000,- bez DPH). Mimochodem, na [H]ard|OCP se pokusili tohoto drobečka přetaktovat a dostali z něj 4 GHz.

Internetem probleskla informace, že verze E4 (E3 má jádro Venice) procesoru AMD Athlon 64 4000+ (jádro San Diego) se v celosvětové distribuci začne prodávat 4. května. Procesor s tímto jádrem má/bude mít rating 4000+, 1024 KB L2 cache, ztrátové teplo 89 Wattů, takt 2,4 GHZ a bude určen do patice Socket 939.

Možnosti prvního PPU AGEIA PhysX, tj. procesoru určeného čistě pro výpočet fyziky, budou prezentovány na nadcházející herní veletrh E3 v Los Angeles na několika hrách. Spekuluje se i o předváděčce za použití Unreal 3 enginu, neboť Tim Sweeney z Epic Games otevřeně prohlásil, že už s NovodeX API pro AGEIA PhysX pracují poměrně dlouho. Všechny práce související s implementací fyziky do Unreal 3 enginu mají být dokončeny (a k dispozici veřejnosti) na začátku roku 2006.
zdroj: [H]ard|OCP

cappy

Nejnovější články