zavřít

Hraní Quaka na telefonu? Bez problémů

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak už to tak vypadá, budou telefony s čipem ATI IMAGEON 2300 jednou z mnoha "To chci!" věcí, které se na trhu objeví v roce 2004.

Nechtěl bych nějak předcházet sledu budoucích událostí, ani si hrát na proroka, ale jak se konec konců můžete sami přesvědčit na přiložených fotografiích, i takový Quake může na telefonu vypadat velice slušně. A to navzdory faktu, že je celá hra smrsknutá do rozlišení 240x320 obrazových bodů.


Celou akci si můžete prohlédnout také v krátkém videu (2 MB, WMV), z něhož si uděláte o něco lepší představu. I z něj je však patrné, že se IMAGEON 2300 docela povedl a s prvním dílem Quaka, jakožto OpenGL aplikaci, si dokáže obstojně poradit. Nyní zbývá jenom počkat, až se nějaký výrobce rozhodne tento čip do svého telefonu zakomponovat. ATI prozatím neoznámila, že by vyhrála nějaký tendr nebo že by se někdo pro jejich řešení rozhodl. Ale jak jsem naznačil v úvodu, pokud bude vše probíhat podle plánu, zakázky na sebe asi nenechají dlouho čekat.
zdroj: [H]ard|OCP

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.