Máte námět či připomínku? Napište nám
Hercules končí s grafickými kartami?
zdroj: Archiv
Hardware

Hercules končí s grafickými kartami?

25. 2. 2004 19:19 | autor: Redakce Games.cz |

Výrobce grafických karet s čipy ATI, společnost Guillemot, vystupující pod obchodní značkou Hercules, pravděpodobně skončí s produkcí grafických karet a uzavře jednu z divizí, která se touto výrobou zabývala.

zdroj: Archiv Informace pochází od zdroje blízkého společnosti a objevila se na serveru Guru 3D. Z dalších informací vyplývá, že za současného stavu nemůže Hercules z grafických karet profitovat, neboť firma produkující grafické čipy (v tomto případě ATI), je příliš restriktivní k výrobcům karet a nedovolují jim více zasahovat do designu a svojí nabídkou se odlišovat od ostatních. To má za následek, že většina výrobců nabízí prakticky to samé, pouze v jiném kabátě a situace navíc nahrává těm firmám, které šetří na úkor kvality a podbízejí se nízkou cenou.

Stejný osud postihl například evropského výrobce grafických karet, společnost Elsa. Ta však včas nezareagovala na vzniklou situaci a v podstatě zkrachovala. O rok později si NVIDIA otevřeně stěžovala na nedodržování standardů a odchylování se od referenčního designu, k čemuž jí přiměly stížnosti zákazníků na kvalitu 2D obrazu na NVIDIA kartách. Nešlo však o chybu NVIDIE. Opět byla na vině snaha výrobců ušetřit na nepravém místě, tentokrát na výstupních filtrech. Situace zašla tak daleko, že i ASUS musel stáhnout první sérii karet s čipy GeForce 4 aby se vyhnul sankcím NVIDIE a měl i nadále možnost osazovat svoje karty nejlepšími vzorky čipů.

Problémy se však netýkají jenom 3D byznysu. Hercules také ze stejných důvodů zastavuje produkci LCD monitorů, jejichž cena by při akceptovatelných maržích nebyla zajímavá pro koncového zákazníka. Ty spolu s grafickými kartami tvořily podstatnou část produktového portfolia firmy a tak se Hercules v podstatě zbavuje 50 procent firmy. Výroba zvukových karet, reprosoustav, videostřižen a ostatních produktů zůstává zachována. Svým zákazníků bude Hercules i nadále poskytovat záruční servis a záruka na jednotlivé grafické karty nebo LCD panely zůstává v platnosti.

zdroj: Guru3D

cappy

Nejnovější články