zavřít

Havárie Xbox 360 při hraní Project Gotham Racing 3

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Objevilo se první video (9 MB) dokumentující zamrznutí herní konzole Microsoft Xbox 360 při hraní závodů Project Gotham Racing 3.

Podle tiskové agentury Reuters se hromadí další zprávy o stejném chování i v jiných případech a je dost dobře možné, že podobná videa budou přibývat. Náhlé zatuhnutí nebo totální havárie/crash by se pochopitelně u herní konzole tohoto typu objevovat nemělo. Zatím však není jisté, jestli se tento problém týká několika málo kusů, jde o výjimku nebo jsou postiženy celé série, popřípadě je problém v návrhu jako takovém.

Video zachycuje typický průběh závodu v PGR 3. Zpočátku nic nenasvědčuje tomu, že by se měla stát nějaká nečekaná událost. Vše funguje naprosto perfektně, když v tom se náhle plynulé vykreslování herní scény zastaví, na televizní obrazovce se objeví svislé artefakty, zvuk se začne přehrávat v krátké, nepřirozené smyčce a poté se úplně vypne. Situace je velmi podobná chování některých počítačů a celé to vypadá, jako by se konzole přehřála a některá její součást, procesor nebo grafický čip, vypověděla službu.

Microsoft se k celé věci postavil čelem a jeho mluvčí o problému otevřeně hovořila. Zatím se můžeme jenom dohadovat, v čem je problém. Do takové situace se pochopitelně může dostat jakýkoliv výrobce, čehokoliv. Obecně se dá říct, že vždy nějakou dobu trvá, než se u nového výrobku podaří vychytat všechny mouchy a v celém procesu výroby pak zajistit dostatečnou kontrolu kvality. Navíc to nemusí být chyba Microsoftu. Spoustu problémů si obvykle uživatelé způsobí sami, když třeba zavřou konzoli do nevětrané skříně nebo jí odstaví na ústřední topení.

Update 1 - Kauza Xboxů 360 se dále vyvíjí. Microsoft prostřednictvím své mluvčí přiznal, že nějaké procento Xboxů 360 nefunguje tak jak by mělo, ale že jde o ojedinělé případy a že se u tak komplexního elektronického systému nějaké problémy dají očekávat (story na Yahoo News). Majitelé kteří zaznamenali problémy mají volat linku technické podpory, ta je však beznadějně přetížena.

Update 2 - Postupně se objevuje více problémů. Internetová fóra se začínají plnit popisem různých příznaků nenormálního fungování (nebo totálního nefungování), hromadí se i fotky. Některé konzole škrábou CDčka, jiné neripují hudbu, dalším nefungují pevné disky nebo vyhazují černé obrazovky smrti. Jsou popsány i případy, kdy majitel konzoli vypnul a už jí nezapnul. Postižení hráči přesto tvrdí, že si těch prvních pět minut hraní báječně užívali. I když mít doma kus plastu, který na ně bliká červeně, za 400 dolarů, je trochu...

Update 3 - Zákazníci v prvních hodinách a dnech prodeje vzali obchody útokem. Výše postavený manažer Microsoftu zodpovědný za výrobu a dodávky Xbox 360 přiznal, že celá zásoba Xboxů zmizela v prvních hodinách po zahájení prodeje. Nyní se Microsoft potýká s totálním nedostatkem konzolí a výrobní linky jedou 24 hodin denně. MS se postupně snaží dodávat do řetězců maximální počet kusů co to jen jde a chtěli by obnovit zásoby každý týden.

zdroj: GamersHell

cappy

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.