zavřít

Half-Life 2 na nVidii bez antialiasingu?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Způsob, jakým je po grafické stránce vytvořen velmi očekávaný Half-Life 2, bude mít zřejmě za následek, že v této hře asi nebude možné zapnout antialiasing (vyhlazovaní hran v obraze) na grafických kartách s čipy DirectX 9.0.

V případě, že se antialiasing zapne, objeví se ve vykreslované scéně množství artefaktů. Jinými slovy řečeno, Half-Life 2 bude údajně s antialiasingem vypadat hůř než bez něj. Valve již pracuje na odstranění tohoto problému ve spolupráci s výrobci grafických čipů. Ale podle informace z X-BitLabs, které rovněž odkazují na fórum na stránkách HalfLife2.net, je to v případě nejnovějších čipů nVidia, zahrnující karty GeForce a GeForce FX, neřešitelný problém.

Má to být zapříčiněno druhem a způsobem implementace antialiasingu na těchto čipech, který je kombinací super-samplingu a také multi-samplingu (multi-sampling dříve využívaly například grafické stanice Silicon Graphics a poté čipy 3Dfx). Zatímco v případě čipů ATi, které však v jádru používají stejnou metodu vyhlazovájí, by celý problém měla vyřešit maličkost v podobě nových ovladačů.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID (PS4)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1699 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1699 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1499 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.