zavřít

Grafický čip S3 DeltaChrome je za dveřmi

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S3 Graphics se vrací na scénu, to už je delší dobu jasné.

Informovali jsme vás o tom například v této novince z 22. září 2003. Od té doby však o S3 nebylo příliš slyšet - a to až do těchto dnů. Aby se S3 Graphics trochu připomněla před Vánoční sezónou, kterou však zahájení prodejů jejích nových čipů bohužel těsně mine, udělala předváděčku v jednom z obchodů s hardwarem v Japonsku (obr.1, obr.2). Karty s čipy DeltaChrome by měly dorazit na pulty během ledna, což je jistě škoda, neboť jsme mohli pod stromeček volit i jiné GPU, než notoricky známé produkty od NVIDIE a ATI.

A na co se můžeme v případě čipů S3 těšit? Nějvýkonnější verze DeltaChromeF1 vyrobené 0.13 mikronovou technologií boudou podle posledních informací taktované na frekvenci 315 MHz a svým výkonem by (podle S3) měly konkurovat takovým grafickým kartám, jakými jsou NVIDIA GeForce FX 5900 nebo Radeon 9800. Jak to bude doopravdy a nakolik je architektura DeltaChromeF1, opírající se o 8 renderovacích cest a 8 texturovacích jednotek, výkonná, ukáží až první testy. První prototypy karet si zatím můžete prohlédnout tady, tady a tady

celeb&cappy

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.