zavřít

GeForce FX terčem posměchu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Grafická karta nVidia GeForce FX ještě ani nedorazila do obchodů a už je terčem posměchu široké počítačové veřejnosti.

Ta si bere na mušku hlavně monstrózní chladič, kvůli kterému karta zabírá dva sloty a kvůli kterému také vydává nepříjemný hluk při hraní různých 3D her - viz všeříkající nahrávky zvuku při bootování (MP3, 500 kb) na Tom's Hardware. Následující obrázky jsou jen slabým odvarem toho, co si bude muset GF FX potažmo nVidia ještě vytrpět.


Neutuchají ani spekulace a nejrůznější dohady, proč v prvních testech nedopadla GeForce FX zdaleka podle očekávání, i když, jak mnozí poukazují, je papírově mnohem výkonnější než ATi Radeon 9700PRO. Neustále je propírána taktovací frekvence, dále fakt, že nVidia použila paměti typu DDR-II i to, že má stejný počet renderovacích cest jako Radeon 9700PRO. Podle mnohých je na vině betaverze ovladačů, která byla v testech použita, avšak najdou se i protichůdné názory, podle nichž papírový výkon zdaleka neznamená výkon skutečný. NVidia se k situaci zatím nevyjádřila.
zdroj: vlastní zpráva, Nvnews

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.