zavřít

GeForce FX 5500 pro méně majetné hráče

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na jaře tohoto roku nás čeká pořádná nadílka nových čipů.

ATI se chystá uvést R420 "Loki" a NVIDIA svojí NV40, včetně jejích klonů. Ale ještě než se tak stane, přijde na trh nová GeForce FX určená pro méně majetné hráče nebo prostě pro ty, kteří za novou grafickou kartu nepotřebují tolik utrácet (ne každý hraje střílečky). NVIDIA tento čip s kódovým označením NV33 ohlásila již před rokem, ale k jeho uvedení na trh se dostala až nyní.
GeForce FX 5500 by měla zapadnout mezi již prodávané FX 5700 a 5600 na jedné straně a 5200 na straně druhé. Číselné označení tedy odpovídá. Svými výkony by měla mít blíže ke střední třídě, ale z technických parametrů toho mnoho známo není. Stejně jako všechny GeForce FX, i 5500 bude mít plnou podporu API DirectX 9.0 a taktovací frekvence nepatrně nižší, než GeForce Fx 5600. 128-bitová paměťové sběrnice by měla zůstat zachována.

I z tohoto kroku NVIDIE je patrné, že se pomalu (ale jistě) schyluje k cenové válce. V současné době prakticky není jediný segment trhu, který by zůstal neobsazen. Vždyť jenom v nejvyšší třídě (high-end) má NVIDIA v současné době 3 karty - GeForce FX 5950 Ultra, FX 5900 Ultra a FX 5900. Ani jeden z těchto modelů se do těchto chvil nepřestal vyrábět a to nikdy dříve nebylo zvykem. A to bychom si ještě mezi high-end měli započítat karty založené na stejném čipu, které se však pohybují na pomezí nejvyšší a střední třídy, tj. modely FX 5900 SP a FX 5900 XT.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.