zavřít

GeForce 4 MX4000 - nejlevnější z nejlevnějších

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Chtěli byste úplně novou 3D grafickou kartu za 50 dolarů (cca 1400,- Kč)? Pokud ano, máte v podstatě jenom dvě možnosti.

Poptat se v Kocourkově a doufat, že budete mít štěstí. Nebo koupit novou GeForce 4 MX4000 od NVIDIE. Ano, čtete dobře, to opravdu není překlep. Jak tato karta vznikla? Nějakého koumáka v NVIDII napadlo, že když má ATI v segmentu těch nejlevnějších karet Radeon 9200SE, že by bylo dobré jí nějak konkurovat. Prostě jí nenechat vydělávat a nabídnout něco podobného. Takže přišel s geniálním nápadem vzkřísit GeForce 4 MX. Už tak jednoduchý čip ještě více zjednodušit, aby jeho výroba nebyla nákladná, napojit ho na 64 bitovou paměťovou sběrnici (protože tím se sice totálně zdevastuje výkon, ale ušetří se 4,20 dolarů) a znovu ho poslat na trh pod novým jménem.
Ne že bych si myslel, že GeForce 4 MX byla (nebo je) špatná karta. Určitě není. Ale matně si vzpomínám, jak Jen Hsun Huang, šéf a spoluzakladatel NVIDIE zaníceně tvrdil, že GeForce 4 MX byla z marketingového hlediska chyba a že NVIDIA tuto chybu už nikdy nezopakuje. Kdo by si tedy mohl myslet, že už za 11 měsíců bude všechno úplně jinak. Bez ohledu na vize a prohlášení se však NVIDII tento krok může podařit. Hlavně proto, že pořád existuje poptávka po nenáročných řešeních. Karta by se tedy mohla objevit i v ČR a její koncová cena by se měla pohybovat okolo 1900,- Kč včetně DPH.

zdroj: DigiTimes

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.