zavřít

Futuremark připravuje nový 3D Mark

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

"Populární" benchmarkovací nástroj 3D Mark na testování grafických karet pravděpodobně brzo získá svého nástupce.

Podle posledních informací bude využívat zcela nový a přepracovaný engine s implementovaným HLSL (High Level Shading Language). Zajímavostí je, že ke svému spuštění bude vyžadovat plně kompatibilní grafickou kartu s DirectX 9, schopnou zpracovávat Pixel Shadery 2.0. Tj. RADEON 9500 a vyšší, či všechny GeForce FX.
HLSL shadery jsou tvořeny dynamicky a následně kompilovány s ohledem na vlastnosti hardwaru. Futuremark je do 3D Marku přidal, protože předpokládá, že stejným způsobem budou tvořeny enginy budoucích špičkových her. Lze s jejich pomocí vytvořit rozlehlé 3D světy a nemělo by se u nich stávat, že budou v určitých případech více vyhovovat jednomu konkrétnímu hardwaru a příště zase druhému. Možná proto se u nich nedočkáme dalších sporů ohledně podvádění, které se běžně praktikovalo snad ve všech předchozích 3D Marcích. I když, kdo ví. Každopádně by bylo nefér odsuzovat nový 3D Mark předem.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.