zavřít

Fotky Sony Playstation 3

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Právě dorazily nové fotky herní konzole Sony Playstation 3.

A vypadá to, že jde o podobu finální, konečnou. Design z velké části odpovídá prototypovému vzorku. Nyní ovšem vypadá na první pohled podstatně industriálněji a možná trochu více působí futuristickým dojmem. Rozhodně to není žádná tuctová záležitost a o to šlo tvůrcům asi především. Tento zajímavý dojem je způsobený velkým množstvím dýchacích otvorů, které konzole dostala. Jsou naprosto všude, prakticky ze všech stran, kromě té vrchní. Přímé porovnání starý vs. nový design odhalí, že celá konzole nepatrně zmohutněla, což jde asi na vrub tomu, že Sony si do konzole navymýšlela spoustu věcí a ve starém designu na všechen ten hardware prostě nebylo místo.


Blu-Ray mechanika zůstala v nevysouvacím, otevřeném formátu. To znamená, že má vlastní posuvný mechanismus pro datové disky a nemá klasická dvířka, známá z většiny CR-ROMek. Vkládání disků je tedy jednodušší a zjevně to vypadá, že nebudou použity klasické ochranné cartridge, ve kterých se Blu-Ray disky normálně prodávají, ale normální BD disky. Zatím marně luštím druhy koncovek nacházející se vzadu na konzoli. Popis není úplně čitelný. S jistotou to vypadá na čtyři USB 2.0 na přední straně a LAN na straně zadní. Dále jsou tam další 3 zdířky, o jejichž funkci si netroufám říct cokoliv konkrétního, i když obdobné můžeme najít na celé řadě PC a jisté náznaky tu jsou. No a konečně nesmíme zapomenout na ovladač, který se jeví jako evoluce úspěšného Dual-Shocku, což je dobře. Jak se vám PS3 líbí?

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.