ForceWare 91.31 a CATALYST 6.6
zdroj: tisková zpráva

ForceWare 91.31 a CATALYST 6.6

26. 6. 2006 21:21 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Jak jsme již zmiňovali v softwarových novinkách, NVIDIA vypustila novou verzi softwarových ovladačů pro grafické karty s čipy GeForce.

Nutno konstatovat, že provedených oprav není mnoho. Prakticky se dá zmínit jenom jedna jediná a to konkrétně vylepšení odezvy myši v The Elder Scrolls: Oblivion. Další opravy se týkají SLI a hry Cold War (chráněnou StarForce), která neodpovídala na SLI Multi-GPU mode. Přidána byla ještě podpora pro nové karty GeForce 7950 GX2 a hned s touto podporou se objevil jeden neřešitelný problém ve hře Civilization 4. Při zapnutí 8xS antialiasingu se tam poškodí zobrazení textu. Zbytek informací o ForceWare 91.31 si můžete přečíst v Release Notesu (.PDF) a samotné ovladače získáte na tradiční download stránce NVIDIE. Přímý link je potom tady (21 MB).

Novinky jsou i v táboře ATI, protože i tam jsou ode dneška k dispozici nové ovladače. Tam už je to trochu jiná káva, protože CATALYST 6.6 zvyšují výkon ve Far Cry o 4 až 5 procent, a to v globálu, a také mohou přinést zvýšení výkonu až o 18,3 procenta, když se používá anizotropní filtrování. Což není málo a navíc tím výčet zlepšení nekončí. Další zvýšení výkonu můžete zaznamenat ve F.E.A.R, o nějakých 8,5 procenta na X1800 a X1900. A ještě o 14 procent na stejných kartách, když jsou zapojeny do CrossFire. V případě Splinter Cell je to zvýšení výkonu o 7 procent v případě RADEONu X1300 a X1600 CrossFire. Ovladače naleznete tady (34,8 MB). Opraveny jsou i některé chybičky ve hrách City of Heroes a Quake 4. O dalších si můžete přečíst v Release Notesu (pozn. link nemusí po delší době fungovat).

zdroj: ATI, NVIDIA

cappy

Nejnovější články