zavřít

Extrémně drahé Pentium 4 Extreme Edition

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V pondělí začne Intel prodávat Pentium 4 Extreme Edition.

Procesor s 2 MB velkou L3 cache, jehož kvality by se měly ukázat především v počítačových hrách a který byl ohlášen na Intel Developer fóru už téměř před měsícem. Velké množství hráčů z něj bude šílet. Ale nadšením to asi nebude. Důvodem je astronomická zaváděcí cena. Pro velkoodběratele je stanovena na krutých 925 dolarů. Což je v porovnání s cenou 417 dolarů, za kterou lze pořídit 3.2 GHz P4 s 512 KB cache, opravdu darda. V pravdě luxusní cena však přeci jenom někomu hraje do karet. AMD.
Tradiční otázka ale je, jestli toho AMD dokáže využít? Intel má teď mnoho problémů. Nejenom ty, o kterých se smí veřejně diskutovat. A potom je tu také ono nešťastné zakolísání s designem Prescottu, kvůli kterému se ani neví, kdy se tyto procesory dostanou na trh. Athlon FX má v mnoha případech před ostatními produkty Intelu mírný výkonnostní náskok a zdálo by se, že má na obchodní úspěch zaděláno. Nicméně historie nás učí, že ne vždy je ten nejlepší nebo nejvýkonnější produkt také nejprodávanější. I z toho důvodu se zdá, že pokud se Intel jednoho dne rozhodne snížit prodejní cenu P4 EE, kvůli konkurenčnímu tlaku to asi nebude. I když. Jeden nikdy neví.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.