Dohady o technických specifikacích Xbox 2
zdroj: Archiv
Hardware

Dohady o technických specifikacích Xbox 2

25. 6. 2004 12:12 | autor: Redakce Games.cz |

Budoucí herní konzole Xbox 2 (Xbox Next nebo Xenon) se opět dostala do centra pozornosti.

Zasloužily se o to její neoficiální technické specifikace, které unikly na internet. Jejich původcem má být "zdroj blízký vývojovému týmu Microsoftu", jenž na vývoji konzole pracuje. V dokumentu se říká, že nový Xbox bude mít procesor IBM PowerPC se třemi jádry. Přičemž každé jádro má pracovat na frekvenci 3.5 GHz a má být na ostatních plně nezávislé. Tomu má odpovídat i výkon. 2 instrukce za takt pro každé jádro a výpočetní síla 21 miliard instrukcí za sekundu.
Do další výbavy Xboxu má údajně patřit blíže nespecifikovaný grafický čip ATI pracující na frekvenci 500+ MHz a také mnohem více paměti, než měl původní Xbox. Jestli bude součástí konzole také pevný disk zatím rozhodnuto nebylo, ale pravděpodobně bude jako příplatková výbava. Každopádně, Xbox 2 má být vybaven operačním systémem na bázi Windows NT a také grafickou knihovnou Direct3D 9.0. Takže se dá předpokládat, že konzole nějaké paměťové médium obsahovat bude. Nebude chybět sběrnice USB, takže ke konzoli bude proto možné připojovat stejné periferie jako k normálnímu počítači, možná včetně volantů a jiných ovladačů. Podrobnější technické specifikace si můžete přečíst zde

Další hojně diskutovanou věcí je zpětná kompatibilita budoucího Xboxu. Většina stěžejních komponent bude prý vyměněna. Grafický čip bude pocházet od ATI, namísto původní NVIDIE, a co je horší, procesor pocházející od IBM není x86 kompatibilní. Podle odborníků není úplně technicky vyloučena možnost jakési "emulace" starších her na novém Xboxu a tím zachování zpětné kompatibility. Nikdo si ale zatím netroufá říci, jestli skutečně staré hry pro první Xbox budou fungovat i na Xbox 2, jelikož je jasné, že půjde o technický nákladné řešení. Jeden ze zástupců Microsoftu k tomu uvedl, že "zprávy v tisku o budoucím Xboxu nejsou ničím jiným, než pouhou fikcí. Microsoft neučinil žádné prohlášení týkající se další generace, takže je příliš brzo spekulovat o specifikacích konzole, včetně zpětné kompatibility". Ve skutečnosti tedy ani nic nepotvrdil, ani nevyvrátil.

zdroj: Xbox-Scene

cappy

Nejnovější články