zavřít

Desku pro AMD nebo Intel? Pro oba...

Windows

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Poslední dobou se to kuriozitami jenom hemží.

Nedávno jsme tu měli dvoučipovou grafickou kartu od ASUSu lehce nadměrné velikosti a už tu máme další zvláštnost. Dvouprocesorovou základní desku. Je od firmy ECS, která se tak rozhodla vyřešit obvyklou otázku: AMD nebo Intel? Odpověď zní: oba. Základní deska na obrázku skutečně podporuje jak procesory Athlon 64, tak Pentium 4 a je svým způsobem univerzální. Ve skutečnosti ale nelze mít na desce oba procesory současně a využívat jejich výpočetního výkonu zároveň.

Deska má všechny obvody více méně normální. Tedy až na to, že instalace druhého procesoru je řešena pomocí speciální přídavné karty, na které je přítomen kromě samostatných slotů pro paměti DDR400 také druhý čipset (SiS). ECS svému nápadu věří a dokonce pracuje na softwarovém řešení, které by mělo umožnit vyměnit procesory, tj. AMD za Intel a opačně, bez nutnosti reinstalace operačního systému. Většina uživatelů toho ale stejně asi nikdy nevyužije. Spekuluje se, že cena desky se bude pohybovat okolo 120 USD, čili ve střední nebo nižší cenové kategorii. Cíl firmy je však zřejmý - jestliže by se toto řešení ujalo, ušetří firma hromadu nákladů na projektování a produkci základních desek zvlášť pro Intel a zvlášť pro AMD.
zdroj: Clubic

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.