zavřít

Crytek: Next-gen konzole jsou pro Crysis moc pomalé

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když jsem nedávno psal, že snížení pracovních frekvencí u grafického čipu Sony Playstation 3 se příliš nepodepíše na výkonu a že ho bude stále dostatek i pro ty nejmodernější hry, ještě jsem netušil, s jakým vyjádřením přijde vývojářské studio Crytek, které stojí za populární hrou Far Cry.

Podle Bernda Diemera, jednoho z hlavních designérů Cryteku, nevznikne jejich nová hra Crysis ve verzi pro next-gen konzole. Bude existovat jenom její PC verze. Proč? To je otázka. Podle jeho vyjádření jsou nové konzole "příliš slabé" na to, aby utáhly tak náročnou hru, jakou má být Crysis (thx Daaq Dasy za tip).

Stěžejní příčinou má být absence DirectX 10 na konzolích Xbox 360 nebo Playstation 3. Crysis sice bude podporovat obě verze DirectX, jak 9.0c, tak DirectX 10, ale jenom na PC, a to ještě pouze na těch s Windows Vista, protože DX 10 bude jen ve Windows Vista. DX 10 verze hry má mít i další výhody. Na DX 10 čipech se například mnoho efektů zpracuje rychleji, efektivněji a s menšími nároky na hardware. Diemer prohlašuje, že díky možnostem DX 10 bude hra fungovat tak, jak si vývojáři přejí, protože dokáží vykreslit na obrazovce dostatek efektů a tolik objektů, že neutrpí hratelnost a přitom se nezahltí hardware.

zdroj: TeamXbox

cappy

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.