Crytek: Next-gen konzole jsou pro Crysis moc pomalé
zdroj: tisková zpráva

Crytek: Next-gen konzole jsou pro Crysis moc pomalé

31. 8. 2006 19:19 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Když jsem nedávno psal, že snížení pracovních frekvencí u grafického čipu Sony Playstation 3 se příliš nepodepíše na výkonu a že ho bude stále dostatek i pro ty nejmodernější hry, ještě jsem netušil, s jakým vyjádřením přijde vývojářské studio Crytek, které stojí za populární hrou Far Cry.

Podle Bernda Diemera, jednoho z hlavních designérů Cryteku, nevznikne jejich nová hra Crysis ve verzi pro next-gen konzole. Bude existovat jenom její PC verze. Proč? To je otázka. Podle jeho vyjádření jsou nové konzole "příliš slabé" na to, aby utáhly tak náročnou hru, jakou má být Crysis (thx Daaq Dasy za tip).

Stěžejní příčinou má být absence DirectX 10 na konzolích Xbox 360 nebo Playstation 3. Crysis sice bude podporovat obě verze DirectX, jak 9.0c, tak DirectX 10, ale jenom na PC, a to ještě pouze na těch s Windows Vista, protože DX 10 bude jen ve Windows Vista. DX 10 verze hry má mít i další výhody. Na DX 10 čipech se například mnoho efektů zpracuje rychleji, efektivněji a s menšími nároky na hardware. Diemer prohlašuje, že díky možnostem DX 10 bude hra fungovat tak, jak si vývojáři přejí, protože dokáží vykreslit na obrazovce dostatek efektů a tolik objektů, že neutrpí hratelnost a přitom se nezahltí hardware.

zdroj: TeamXbox

cappy

Nejnovější články