zavřít

Crysis nyní o 65 procent rychlejší?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Mohou za to paranormální jevy či snad mimozemšťané? Kdo za to může? Zázračné ForceWare+GF9. + NOVÁ BETA PRO STARŠÍ GEFORCE

Redaktoři německého serveru PCGamesHardware zjistili, že s ovladači ForceWare 174.16 lze na grafických kartách GeForce 9600 GT (na jiných tyto drivery nefungují, jsou určeny výhradně pro GF9600GT) dosáhnout dramatických zvýšení výkonu v nejnovějších hrách. Možná vysvětlení nárůstů výkonu by se za normálních okolností nabízela jenom dvě. První by byla v tom, že jsou v ovladačích ke zvýšení výkonu použity techniky, které plně neodpovídají standardům. Ale jelikož tyto ovladače mají potvrzenou certifikaci WHQL, tak přichází v úvahu pouze druhá možnost, to jest, že ovladače obsahují zásadní zlepšení a optimalizace, které zvedají výkon.

Nárůsty výkonu jsou opravdu významné. Třeba v Crysis, na sestavě zahrnující Intel Core 2 Duo 2,66 GHz a GeForce 9600 GT, bylo ve Windows Vista 32-bit dosaženo nárůstu výkonu v rozmezí 53 až 65 procent:


Zlepšení se ale netýká jenom Crysis, neboť je pozorovatelné i v ostatních hrách, jako je BioShock, kde se výkon zvedl v DX10 na Windows Vista o 8 procent a o 15 procent v DX9 a ve Windows XP. To samé platí o Call of Duty 4, kde se výkon zvedl o 5 procent.

Pro další hry jsou ale doporučitelné i jiné verze ForceWare (jejichž výkon se může na vaší sestavě lišit, takže testování vás nemine). No pro World in Conflict na Windows Vista lze doporučit verzi 163.75 WHQL, která je o 21 procent rychlejší než všechny ostatní. Nakonec druhá nějvětší změna k lepšímu byla naměřena ve STALKERovi na Windows Vista, kde si na GeForce 8800 GTS 320 vedly ovladače 167.37 oproti verzi 158.18 lépe o 8,8 fps (25,4 vs. 34,1 fps) a to samé platilo i o dalších hrách.

Kompletní výsledky si prohlédněte zde. V této souvislosti musíme zmínit, že dnes vyšly nové bety ForceWare 169.44 (pro Windows Vista i pro Windows XP, 32 MB), které narozdíl od těch výše testovaných 174.16 nemají WHQL certifikaci, ale zase fungují s GeForce 6 / 7 / 8. Otázka do fóra: jaké zkušenosti u nich máte s nárůstem výkonu vy?
zdroj: PCGH

cappy

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.