zavřít

Core 2 Extreme vs. hardware Playstation 3

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Herní maniaci by měli zpozornět.

Intel dává dohromady nové procesory zaměřené na maximální výkon a vhodné i do herních počítačů. Budou to bohužel také procesory za vyšší ceny, no ale to nic nemění na tom, že u mnoha lidí půjde (dříve či později) o horké favority na upgrade jejich PC. Řeč je pochopitelně o procesorech s jádrem Conroe, pojmenovaných jako Core 2 (neplést s Core Duo). A mimo jiné o verzi Core 2 Extreme, což bude náhrada za procesory Extreme Edition. Lidé z Intelu to vidí tak, že herní PC vybavené tímto procesorem bude rychlejší, než konzole Sony Playstation 3 s Cell procesorem a NVIDIA RSX čipem.
Dáno do hlubší perspektivy. Playstation 3 má podobnou architekturu jako jakékoliv, na Intel procesoru založené PC. Má nějaký hlavní procesor, má nějaký grafický čip, a navíc tato konzole bude vybavena operačním systémem založeným na Linuxu. Takže to srovnání není úplně liché. No a úplný obrázek o výkonnosti hardwaru Playstation 3 si můžete udělat přímo z vyjádření lidí z Intelu. Ti to specifikovali tak, že počítač s Core 2 Extreme procesorem a NVIDIA Quad-SLI grafickým subsystém by měl generovat více polygonů, než PS3. A asi nemusím připomínat, že Intel Core 2 (Conroe) je procesor, který má o 40 procent vyšší výkon, než cokoliv, co je momentálně na trhu. Takže je dost dobře možné, že ta vyšší cena PS3 bude něčím opodstatněná…

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.