zavřít

Co očekávat od GeForce 9800 GX2

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Neoficiálně předvedena nová grafická karta NVIDIE s nezvyklým označením GX2.

Server[H]ard|OCP odhalil první obrázky grafické karty NVIDIA GeForce 9800 GX2. Má 1 GB videopaměti, dvě PCB, dva 65 nm grafické čipy a dohromady 256 Stream Procesorů. Není k dispozici žádné info a ceně nebo dostupnosti na trhu. Tím méně se ví o tom, co ty dva 65 nm čipy jsou vlastně zač. Na [H]ard|OCP ale tvrdí, že nejlépe bude o této kartě uvažovat jako o dvou GeForce 8800, které budou nyní vyráběné 65 nm procesem a pomocí SLI propojené interně na jedné grafické kartě.

Z hlediska výkonu má být GeForce 9800 GX2 asi o 30 procent výkonnější, než GeForce 8800 Ultra. Ani slůvko o tom, jestli má být ono interní SLI funkční za všech předpokladů, tedy i bez specifického profilu v ovladačích pro konkrétní hru nebo jestli je třeba výkonnější, než 2x GeForce 8800 GT zapojené do SLI. Poslední věrohodná informace se týká toho, že GX2 má mít podporu pro Quad SLI, tedy pro čtyři GeForce čipy propojené v jednom PC.

Závan svěžího větru nebo mixování starých technologií do nového obalu? Jestli má být GeForce 9800 GX2 jakýmsi nepřímým nástupcem GF 7950 GX2, tak by asi bylo záhodno udělat skutečně dobrou softwarovou podporu a ovladače a nespoléhat se na to, že si hráči dají do počítače jakékoliv monstrum za jakoukoliv cenu. I přesto, že je pro čipy použita 65 nm technologie, tak si nelze dělat iluze o nějaké nízké spotřebě nebo nízké hlučnosti. A taky se může stát, že 600+ Wattů zdroj bude pro tuto kartu nutnost. V tuto chvíli ale nemá cenu spekulovat a je třeba si počkat na reálná čísla výsledky z benchmarků.

zdroj: [H]ard|OCP

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.