zavřít

Co bude zač procesor AMD Sempron?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost AMD dnes představila Sempron, nové obchodní jméno pro nástupce současných „lidových procesorů“.

Z jejího vyjádření však zcela jasně nevyplývá, co budou tyto procesory vlastně zač. Když nahlédneme do roadmapy nadcházejících produktů, můžeme logicky soudit, že se bude jednat převážně o procesory s kódovým označením „Paris“, které mají přijít na trh v přibližně stejném časovém období. Pokud by první procesor ze série Sempronů byl "Paris", pak se bude vlastně jednat o deriváty Athlonu 64 vyrobené pomocí 0.13 mikronové technologie s využitím SOI, které budou určené pro patici SOCKET 754. Pak by tedy vykazovaly prakticky všechny znaky Athlonu 64, až na to, že by nebyly schopny provozovat 64-bitové aplikace a jejich cache druhé úrovně by zřejmě byla zredukována na 256 KB.

Je ovšem také možné (i když méně pravděpodobné), že se bude jednat o přímé nástupce mikro-architektury K7. A že půjde vlastně o jinak pojmenované a možná mírně vylepšené Athlony XP. Protože Athlony XP jsou procesory, které jsou v současnosti stále žádané, dostupné a oblíbené mezi širokou veřejností. Oficiálních specifikací Sempronu bychom se měli dočkat v druhé polovině tohoto roku, více jsme se z tiskové zprávy AMD v češtině (PDF, 58 KB) bohužel nedozvěděli.

zdroj: AMD

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.