zavřít

Ceny nových RADEONů X800 AGP

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

ATI zveřejnila ceny pro již dříve ohlášené grafické karty nové generace, ale určené pro sloty AGP.

RADEON X800, X800 XL a X850 XT AGP budou mít stejné technické specifikace a nastavení jako verze pro PCI-Express, ale budou bohužel o něco dražší. Zvýšená cena patrně vychází z nutnosti montovat na karty přemosťovací PCI-Express-AGP čip Rialto. Doporučená cena pro RADEON X800 je 249 dolarů, X800 XL 349 dolarů a X850 XT 499 dolarů.
Bez ohledu na přemosťovací čip je pořád doporučená cena RADEONu X800 a X800 XL AGP o 50 dolarů dražší, než jejich PCI-Express verze. Mluvčí ATI to údajně komentoval slovy, že tyto karty jsou dražší proto, že obsahují konektory video-in/video-out (VIVO), které PCI-Express verze nemají. Zákazníci v Americe prý ale budou mít možnost získat speciální slevu a RADEON X800 pořídit už za 199 dolarů. A právě to je cena, za kterou je oficiálně nabízena také jedna z nejprodávanějších konkurenčních karet, GeForce 6600 GT. V praxi je jí ale možné sehnat i levněji. Ceny v ČR zatim nebyly stanoveny, ale budou se samozřejmě odvíjet od cen světových.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.