zavřít

Cena a termín Nintendo Wii pro EU?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V těchto dnech mělo dojít k oficiálnímu oznámení detailů ohledně data uvedení a ceny nové konzole Nintendo Wii s revolučním ovládáním (představení; dojmy).

Co si budeme povídat, novináři jsou staří šťouralové, takže když britské MCV dnes přišlo s tím, že konzole i s příslušenstvím bude stát 149 liber (tedy asi 6400,- Kč bez DPH) a že se objeví v obchodech už 24. listopadu 2006, dalo se tomu věřit. Podle stejného zdroje má být konzolí dostatek (co do počtu) a určitě se prý dostane na všechny zájemce.

Na únik informací promptně zareagoval šéf Nintendo UK, vlastním jménem David Yarnton, a v rozhovoru pro GameIndustry sdělil, že Wii NEBUDE stát 149 liber a v obchodech nebude 24. listopadu. "To rozhodně není správně", řekl, s tím, že informace, které se objevily v MCV, jsou "pouze spekulací a rozhodně nepřesné". Připustil sice, že "jsou se svými údaji docela blízko, ale určitě nemají pravdu". Nadále tedy platí, že pro Evropu bude oficiální tisková konference na téma Wii pořádána v Londýně příští pátek a že potom se veřejnost dozví více detailů. Čeká se, že Wii pochopitelně bude levnější než Xbox 360 a výrazně levnější, než Playstation 3.

Protože jde o typický názorový střet, ve kterém aby se čert vyznal (jedni tvrdí to a druhý musí tvrdit ono), připomenu, že Wii není na výrobu složitá konzole Je plně funkční, nemá žádné extra drahé, ani ultra moderní součástky (IBM podle Gamasutry začalo odesílat vyrobené procesory "Broadway" Nintendu již před pár týdny). Čili bude na 100 procent levnější, než X360 nebo PS3. Na 90 procent ji bude v obchodech dostatek. Hlavně proto, že Nintendo nemá "velké oči" a nepočítá s tím, že by pro jejich konzoli okamžitě klusaly miliony fandů. Jestli to bude 24. nebo 28., to je sice otázka, ale je jasné, že hráči nebudou muset čekat do března 2007, jako na PS3...

zdroj: MCV

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.