zavřít

Budocnoust Intelu - procesory s dvojitými jádry

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Intel postupem doby do své x86 architektury přidal další prvky.

Některá zásadní rozšíření, jako x86-64, Hyper-Threading, a další vylepšení spojená s dramatickým nárůstem frekvencí znamenaly solidní pokrok. To ale do budoucna stejně nebude stačit. Na příští rok tedy Intel zvažuje produkci procesorů s více jádry a to nejenom do serverů, ale také do osobních počítačů a do notebooků. Prvním procesorem se zdvojeným jádrem bude serverové Itanium 2, s kódovým označením Montecito a s 24 MB L3 cache. Bude jej následovat Tulsa, procesor s architekturou IA32e, schopný zpracovávat 64-bitové, ale i klasické, 32-bitové instrukce. Na trh přijde pravděpodobně na konci roku 2005 a bude rovněž určen do serverů.
Nicméně, vzhledem k faktu, že některé serverové procesory Intelu mají velmi blízko k těm desktopovým, dá se předpokládat, že Intel bude i nadále svoje serverové technologie s postupem času směřovat do osobních počítačů. Zatím je první procesor s dvojitým jádrem ukrytý pod kódovým označením Nehalem plánovaný na rok 2005. Bude startovat na základní frekvenci 6000 MHz s 1500 MHz sběrnicí QPB. Nebude mu chybět podpora 64-bitových instrukcí a s největší pravděpodobností bude vyroben 0.065 mikronovou technologií.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.