zavřít

Bude se prodávat Radeon 9900 s Half-Life 2?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na webových stránkách německého Gamestaru se objevila informace, že budoucí nejvýkonnější grafická karta od kanadské ATi - Radeon 9900 - má být prodávána v jednom balení společně s FPS Half-Life 2.

Ovšem není jisté, jestli se bude jednat o plnou verzi hry nebo jen o OEM verzi nějakým způsobem ořezanou, jako bývá u podobných bundle zvykem. Dále je ve výše citované zprávě uvedeno, že Half-Life 2 by měl být kompletně hotov (gold) již 13. září tohoto roku. Z Valve nikdo tyto střípky nepotvrdil ani nevyvrátil, ale kolegové z německého GameStaru se obvykle nemýlí.

Kdyby se to ATi podařilo a Half-Life 2, jako jedna z nejočekávanějších her tohoto roku, by byl skutečně bundlován s Radeonem 9900, znamenalo by to pro firmu velký úspěch. Již dříve se ATi chlubila, že Half-Life 2 je přímo designován tak, aby vyhovoval grafickým kartám s čipy Radeon. Nicméně zlé jazyky tvrdily, že jde pouze o reklamní trik, protože podle dřívějších informací bylo přes 90 procent hry v uplynulých letech vyvíjeno na grafických kartách GeForce 3 a s ohledem na čipy nVidia. Nedávné oficiálně potvrzené zprávy o problémech s implementací antialiasingu na DX9.0 čipech od nVidie však tyto dohady z velké části vyvrátily.

cappy

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.